Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 05.04.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 05.04.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

05.04.2015

 


 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, a zarazem zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 15.30. Dzisiaj nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na cele naszej parafii – spłacenie kamiennego ołtarza, na którym sprawowana jest każda Eucharystia i ambony – ołtarza Słowa Bożego – w naszej świątyni. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrze Ilonie za przygotowanie szat liturgicznych i ołtarzy, Nadzwyczajnym Szafarzom Najśw. Sakramentu, Pani, która udekorowała kwiatami ołtarze,  Paniom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, Panu Kościelnemu, młodzieży za trud dekorowania, spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, Harcerzom, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleby i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz za udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy naszych Parafian codziennie o godz. 15.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. zostaną odprawione tak, jak w niedzielę. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic”. Wystąpi Damian Chróściński – tenor oraz Stanisław Pielczyk na pozytywie organowym. Całość opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem muzycznym pana Jacka Woleńskiego. W tym dniu nie będzie nieszporów, ale wszystkich zapraszamy na wspaniały koncert.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie w zakrystii intencji modlitewnych, które będą odczytane przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. wieczornej.
 • W związku ze 150 leciem naszej świątyni w czwartek, 9 kwietnia, odbędzie się Konwent Wielkanocny. Uroczysta Eucharystia z udziałem wszystkich księży dekanatu Bytom – Miechowice i ks. Prałata Jana Plichty zostanie odprawiona o godz. 19.00. Zapraszamy na nią wszystkich Parafian, chórzystów oraz całą służbę liturgiczną. W związku z tym nie będzie Mszy Św. szkolnej, a wieczorne intencje zostaną odprawione o godz. 19.00.
 • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Św. Siostry Faustyny. Odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem teatralnym i ucałowaniem relikwii Świętej Siostry Faustyny.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.
 • Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom, aby Chrystus Pan obdarzył Was pokojem serca, Bożą radością i Swoim miłosierdziem. Niech Jezus ukryje Was w głębi Swego Serca i nie wypuszcza Was z niego na wieki.