Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 29.03.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 29.03.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

29.03.2015

 


 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie gałązek palmowych. O godz. 15.00 zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem Relikwii Świętego Krzyża. Naszą młodzież zapraszamy do Katedry gliwickiej na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Msza Św. i spotkanie z księdzem Biskupem odbędzie się o godz. 14.30.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc w organizacji Światowego Dnia Młodzieży.
 • W dzisiejszą niedzielę odbywa się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Zakupić można gałązki palmowe, świece oraz ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Dziękujemy naszemu chórowi i Parafianom za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej oraz wszystkim, którzy odpowiedzieli na formę jałmużny wielkopostnej – WIELKOPOSTNY DAR SERCA.
 • Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33. W środę o godz. 9.30 Msza Św. dla wszystkich dzieci. Ten dzień jest wolny od zajęć szkolnych, dlatego liczymy na odpowiedzialność i dojrzałość rodziców oraz dzieci. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie, aby dzieci uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych.
 • Obowiązkowa próba młodzieżowej grupy teatralnej odbędzie się w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Zaczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę okazja do spowiedzi od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 17.30 do 18.00. W Wielki Wtorek od godz. 17.30 spowiedź dla gimnazjalistów, a w Wielką Środę od godz. 17.30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej – bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie gimnazjalistów i dzieci. W Wielki Czwartek od godz. 7.00 do godz. 8.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 18.00.
 • W Wielki Czwartek o godz. 7.00 udzielimy Komunii Św. tym Parafianom, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej. O godz. 8.30 wraz z młodzieżą księża udadzą się do Katedry gliwickiej na Mszę Św. Krzyżma. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W tej Eucharystii obowiązkowo uczestniczą klasy I i II gimnazjalne. Od godz. 20.30 do 21.30 adorację w Ciemnicy poprowadzi młodzież, a od 21.30 do 22.00 tradycyjnie adorację poprowadzi nasz chór parafialny.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. O godz. 7.00 zapraszamy naszych Parafian na Ciemną Jutrznię, która jest tradycyjną, brewiarzową modlitwą Kościoła. O godz. 9.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą maluchy przynoszą krzyże, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich Parafian. Wielkopiątkowe uroczystości Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, po nich przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adorację od 20.30 do 21.30 poprowadzi młodzież naszej parafii, a od godz. 21.30 do 22.00 chór parafialny. Ofiara składana w Wielki Piątek u Bożego Grobu jest przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej.
 • W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 • W Wielką Sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Plan adoracji przy Grobie Pańskim: od godz. 8.00 do 9.00 Członkowie Żywego Różańca oraz Parafialna Rada Duszpasterska. Od godz. 9.00 do 10.00 Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, Członkowie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego oraz Parafialne Koło Caritas. Od godz. 10.00 do 11.00 Członkowie DFK Miechowice, będzie to adoracja w języku niemieckim. Adorację dla dzieci od godz. 11.00 do 12.00 poprowadzą Dzieci Maryi.
 • Święcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę o godz. 12.00; 13.00; 14.00 i 15.00. Podczas święcenia pokarmów młodzież przeprowadzi kwestę na pomoc dla naszych potrzebujących dzieci oraz na półkolonie. O godz. 22.30 zapraszamy naszych Parafian na spektakl w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Wigilia Paschalna odbędzie się o godz. 23.00 i zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o zabranie ze sobą paschalików.
 • Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione o godz. 8.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00; 18.30. Kolekta będzie przeznaczona na kamienny ołtarz i ambonę w naszej świątyni. O godz. 15.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
 • W Poniedziałek Wielkanocny czyli II dzień świąt Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 17.00 odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic”, dlatego nie będzie nieszporów, ale wszystkich zapraszamy na wspaniały koncert.
 • Już dziś informujemy, że w związku ze 150 leciem kościoła w czwartek, 9 kwietnia, odbędzie się w naszym kościele Konwent Wielkanocny. Uroczysta Msza Św. z udziałem wszystkich księży dekanatu Bytom – Miechowice i ks. Prałata Jana Plichty odbędzie się o godz. 19.00. Zapraszamy na nią wszystkich Parafian, chórzystów oraz całą służbę liturgiczną. W związku z tym nie będzie Mszy Św. szkolnej, a wieczorne intencje zostaną odprawione o godz. 19.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny, w którym znajdziemy szczegółowy plan Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.