Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV niedziela Wielkiego Postu - 15.03.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2015

 


 • Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania do Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na niezwykły koncert wielkopostny zespołu Maes-Trio w składzie: Marzena Mikuła Drabek - fortepian, Jacek Gros - skrzypce, Dariusz Kasperek - klarnet, opatrzony profesjonalnym komentarzem Pana Jacka Woleńskiego. Bezpośrednio po koncercie zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ołtarza i ambony. Można składać ofiary kopertowe, które będą wpisane do księgi fundatorów.
 • W dzisiejszą niedzielę na Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klas II wraz z rodzicami, aby rozpocząć oficjalne przygotowanie do I Komunii Świętej. Eucharystia będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem, którego udzielą rodzice i kapłan.
 • W poniedziałek, 16 marca, młodzież z klas III gimnazjalnych otrzyma z rąk ks. Biskupa Gerarda Kusza Sakrament Bierzmowania. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami przychodzą o godz. 15.45. Na Eucharystię zapraszamy całą służbę liturgiczną i wszystkich Parafian.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Dzieci przynoszą ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W czwartek po nauce stanowej zapraszamy na próbę młodzieżową grupę teatralną.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy Święte Rekolekcje Parafialne w Roku Jubileuszowym, które potrwają od środy, 18 marca, do przyszłej niedzieli. Poprowadzi je Ojciec kamilianin Andrzej Chorążykiewicz. W środę na Mszy Św. wieczornej rozpoczęcie rekolekcji. W czwartek, piątek i sobotę kazania podczas Mszy Św. o godz. 8.30 i godz. 18.00. W czwartek Msza Św. szkolna z nauką rekolekcyjną, a o godz. 19.15 nauka stanowa dla młodzieży oraz gimnazjalistów z klas I, II i III, którzy odbiorą pamiątki i świadectwa Sakramentu Bierzmowania. W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla małżonków, a o godz. 19.15 nauka stanowa dla mężczyzn. W sobotę od godz. 9.30 przedświąteczne odwiedziny chorych, których zgłaszać można w kancelarii lub zakrystii, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością ucałowania relikwii Św. s. Faustyny, a o godz. 19.15 nauka stanowa dla kobiet. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w Informatorze Parafialnym i wywieszony jest w gablotkach. W niedzielę nauki ogólne podczas każdej Mszy Św. Prosimy, aby Parafianie znaleźli czas na praktyki rekolekcyjne.
 • W marcu rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Trzecia nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Przypominamy, że można jeszcze nabyć kalendarz parafialny na 2015 rok oraz publikację związaną ze 150-leciem naszej świątyni.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA.
 • W przyszłą niedzielę, 22 marca, odbędzie się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć świece oraz inne ozdoby wielkanocne. W Niedzielę Palmową będzie także możliwość nabycia palmy. Wszelki dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 27 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Tym razem, na prośbę ks. Proboszcza z Bożego Ciała, nasze parafie będą oddzielnie przeżywały te nabożeństwa. W ramach roku jubileuszowego chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.