Ogłoszenia - III niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III niedziela Wielkiego Postu - 08.03.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.2015

 


 • Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem Relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 dokonamy poświęcenia świec komunijnych dzieciom z klas III.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej, na którą przynoszą książeczkę „Droga do Nieba”.
 • W ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek o godz. 16.45 odbędzie się katecheza dla klas II gimnazjalnych, zaś we wtorek o godz. 17.00 dla klas I gimnazjalnych.
 • W poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.30 odbędą się obowiązkowe próby przed bierzmowaniem. Kandydaci zabierają ze sobą książeczkę „Droga do nieba”. W środę odbędzie się próba wraz ze świadkami. Sakramentu bierzmowania udzieli w naszej świątyni ks. Biskup Gerard Kusz w poniedziałek 16 marca o godz. 16.00. Na Eucharystię zapraszamy całą służbę liturgiczną jak również wszystkich Parafian.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W czwartek, 12 marca, po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu nabożeństwo poprowadzi nasz chór parafialny.
 • Wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św., a po niej na nabożeństwo.
 • W marcu rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę o godz. 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • Przypominamy, że można jeszcze nabyć kalendarz parafialny na 2015 rok oraz publikację związaną ze 150-leciem naszej świątyni.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA .
 • W przyszłą niedzielę, 15 marca, zapraszamy wszystkie dzieci z klas II wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 9.00, aby rozpocząć oficjalne przygotowanie do I Komunii Świętej. Eucharystia będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem, którego udzielą rodzice i kapłan.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w ramach obchodów roku jubileuszowego zapraszamy na koncert zespołu muzycznego Maes-Trio w składzie: Marzena Mikuła Drabek - fortepian, Jacek Gros - skrzypce, Dariusz Kasperek - klarnet. Koncert ten poprzedzi Gorzkie Żale, dlatego też uczestników nabożeństwa zapraszamy do wcześniejszego przybycia do naszej świątyni. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ołtarza i ambony. Można składać ofiary kopertowe, które będą wpisane do księgi fundatorów.
 • W niedzielę, 22 marca, odbędzie się kiermasz przedświąteczny, przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć ręcznie robione kartki świąteczne, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. W Niedzielę Palmową będzie także możliwość nabycia palmy. Wszelki dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 27 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Tym razem, na prośbę ks. Proboszcza z Bożego Ciała, nasze parafie będą oddzielnie przeżywały te nabożeństwa. W ramach roku jubileuszowego chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni.
 • Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Parafialne odbędą się wyjątkowo w tym roku od 18 do 22 marca. Szczegółowy plan znajduje się w Informatorze.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.