Ogłoszenia - V niedziela zwykła - 08.02.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V niedziela zwykła - 08.02.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

08.02.2015

 


 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • Za nami obchody 150 rocznicy poświęcenia kościoła Świętego Krzyża. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość: ks. Bp Janowi Kopcowi za celebrowanie Mszy św. i konsekrację ołtarza, ks. Prałatowi Janowi Plichcie za wygłoszone Słowo Boże i posługę w naszej parafii, księżom pochodzącym i pracującym w naszej parafii, chórowi, Górniczej Orkiestrze Dętej „Bytom”, Służbie Liturgicznej, pocztom sztandarowym górników, harcerzy i krwiodawców, Dzieciom Maryi, naszym Panom kościelnym – Stanisławowi Bieńkowi i Józefowi Kukusiowi, Panom pomagającym przy probostwie, Paniom dbającym o czystość w kościele, siostrze Ilonie i Pani Białas, wszystkim Parafianom oraz służbie liturgicznej: Państwu: Monice i Marcinowi Wolszczak, Monice i Stanisławowi Krajewskim, Alinie i Sławomirowi Gurbiel, Joannie i Arturowi Ochryniukom, Beacie i Mieczysławowi Ankiewicz, Pani Agnieszce Kapuścińskiej oraz Panu Aleksandrowi Sikorze.
 • Z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i uświetnieniu naszego festynu oraz koncertu zespołu PECTUS: Prezydentowi Miasta Bytom Damianowi Bartyli, Radnemu Jakubowi Snochowskiemu, Markowi Klementowskiemu, Cukierni KWAPISZ, Piekarni Słonkiewicz, Dzieciom Maryi, Państwu: Mireli i Arkadiuszowi Zielonka, Ewie i Karolowi Mnich, Izabeli i Sebastianowi Nocoń, Paniom: Sabinie Nowak, Irenie Dudek, Panom: Krzysztofowi Wadelskiemu, Władysławowi Dudkowi, Janowi Bartosowi, Januszowi Leszczyńskiemu i Wiesławowi Wójcikowi.
 • Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania półkolonii dla dzieci. Dziękujemy cukierni Kwapisz, Panu Wiesławowi Wójcikowi oraz naszej młodzieży.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00
 • W środę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. Modlitwie wszystkich Parafian polecamy ludzi chorych, starszych i samotnych.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 13 lutego, po Mszy Św. wieczornej wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 • Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu będą 14 lutego. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Przyszłą niedzielę przeżywamy jako ostatni Dzień Pański przed Wielkim Postem, który rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 17.30. Modlitwę będą prowadziły Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w Informatorze Parafialnym. Kolekta przeznaczona będzie na spłacenie naszego ołtarza.
 • Trwają ferie zimowe i zmieniły się godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej. W poniedziałek od 16.00 do 17.30, w czwartek od 8.00 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00.
 • Przypominamy, że można jeszcze nabyć kalendarz parafialny na 2015 rok oraz publikację związaną ze 150-leciem naszej świątyni.
 • W naszej świątyni można zobaczyć dwie wystawy: pierwsza dotyczy 150-lecia poświęcenia naszej świątyni, a druga 70 rocznicy tragedii miechowickiej.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także Informator Parafialny.