Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 11.01.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 11.01.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

11.01.2015

 

 • Przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, która jest świętem Chrztu Pańskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - zakupienie węgla. W ramach Mszy Św. o godz. 9.00 wystąpią dzieci z naszej Szkoły Podstawowej nr 33, które przedstawią jasełka. Dziękujemy dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • We wtorek, 13 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.
 • We wtorek odbędzie się obowiązkowa próba chóru przed uroczystością konsekracji ołtarza.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Czcicieli Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II zapraszamy w piątek na Mszę Św. wieczorną, a po niej na nabożeństwo i ucałowanie relikwii.
 • W miesiącu lutym i marcu mamy wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Można także składać Msze Święte gregoriańskie.
 • Przypominamy, że odwiedziny duszpasterskie rozpoczynają się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Plan na najbliższy tydzień zamieszczony jest w Informatorze Parafialnym.
 • Dodatkowa kolęda odbędzie się w sobotę  – 17 stycznia 2015 r. od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2015 rok. Przypominamy, że wszelki dochód z kalendarza jest przeznaczony na spłatę ołtarza i ambony.
 • Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-29.08.2015 r. Cena 3350 zł i 60 euro. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 450 zł, podać pesel, serię i nr dowodu osobistego. Osoby niepełnoletnie muszą mieć paszporty i dorosłego opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na spłacenie naszego ołtarza i ambony. O godz. 15.30 zapraszamy na jasełka w wykonaniu Seniorów z Ostoi Pokoju.
 • Od przyszłej niedzieli do święta Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (18-25 stycznia) będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • Informujemy, że 25 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Jackiem.
 • Przed nami obchody 70 rocznicy tragedii miechowickiej i 150–lecia poświęcenia naszej świątyni. W związku z tym: 30 stycznia od godz. 16.30 do godz. 18.00 odbędzie się peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży – zapraszamy na nią wszystkich Parafian, szczególnie młodzież i poszczególne grupy parafialne na czele z Żywym Różańcem. 31 stycznia o godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia, o godz. 15.45 złożenie kwiatów pod Krzyżem, o godz. 16.00 prelekcja o tragedii miechowickiej, o godz. 17.00 Msza Święta w języku niemieckim – po Mszy Św. poczęstunek okolicznościowy, o godz. 18.00 Eucharystia w języku polskim z kazaniem, o godz. 19.00 koncert kolęd Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”. 1 lutego (niedziela) Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – będzie to Msza Św. celebrowana przez ks. Bp Jana Kopca, w czasie której odbędzie się inauguracja ambony oraz konsekracja ołtarza. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 16.00, zaś ostatnią Eucharystię odprawimy o godz. 18.30. O godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolędowy zespołu PECTUS.
 • Informujemy, że półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 02 do 07 lutego. Karty zgłoszeniowe będzie można odebrać u ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także Informator Parafialny.