Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 04.01.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 04.01.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

04.01.2015

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a na niedzielne nieszpory zapraszamy o godz. 15.30.
 • We wtorek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00, zapraszamy na nią dzieci – odbędzie się adoracja przy żłóbku; 10.30; 17.00 i 18.00. Kolekta, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na Misje. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 22. rocznica święceń biskupich Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W miesiącu lutym i marcu mamy wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Można także składać Msze Święte gregoriańskie.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę (11 stycznia), w Święto Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 • W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2015 rok. Przypominamy, że wszelki dochód z kalendarza jest przeznaczony na spłatę ołtarza i ambony.
 • Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-29.08.2015 r. Cena 3350 zł i 60 euro. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 450 zł, podać pesel, serię i nr dowodu osobistego. Osoby niepełnoletnie muszą mieć paszporty i dorosłego opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 • Informujemy, że 25 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Jackiem.
 • Od 27 grudnia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan jest wywieszony w gablotkach. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na spłacenie kamiennego ołtarza.
 • Przed nami obchody 70 rocznicy tragedii miechowickiej i 150–lecia poświęcenia naszej świątyni. W związku z tym: 31 stycznia o godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia, o godz. 15.45 złożenie kwiatów pod Krzyżem, o godz. 16.00 prelekcja o tragedii miechowickiej, o godz. 17.00 Msza Święta w języku niemieckim – po Mszy Św. poczęstunek okolicznościowy, o godz. 18.00 Eucharystia w języku polskim z kazaniem, o godz. 19.00 koncert kolęd Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”. 1 lutego (niedziela) Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – będzie to Msza Św. celebrowana przez ks. Bp Jana Kopca, w czasie której odbędzie się inauguracja ambony oraz konsekracja ołtarza. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 16.00, zaś ostatnią Eucharystię odprawimy o godz. 18.30. O godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolędowy zespołu PECTUS.
 • Informujemy, że półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 02 do 07 lutego.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, także Informator Parafialny z podsumowaniem roku 2014.