Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 21.12.2014
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 21.12.2014

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

21.12.2014

 

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.30. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Dziękujemy także parafialnemu Kołu Caritas za pomoc w rozprowadzeniu paczek dla naszych chorych Parafian.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony był kosz – DAR SERCA. Wszystkim ofiarodawcom za wielką ofiarność składamy z serca płynące Bóg zapłać. Z zebranych rzeczy zrobiliśmy paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
 • W dniu dzisiejszym Dzieci Maryi prowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m.in. na półkolonie. Będzie można zakupić również kalendarze, teczki, smycze, kubki i zakładki związane ze 150-leciem naszej świątyni oraz poemat „Stary kościół miechowski”. Wydanie tej książki jest pierwszą publikacją związaną z jubileuszem naszej świątyni, a dochód z niej jest cegiełką na nowy ołtarz.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny Sakrament Pokuty. Okazja do spowiedzi w dzisiejszą niedzielę przed każdą Mszą Św.
  W poniedziałek i we wtorek od godz. 6.15 do 8.00 i od 16.00 do 18.00, a w wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30.
  Prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego jakże istotnego elementu naszych przygotowań.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w ostatnich Roratach.
 • W poniedziałek, 22 grudnia o godz. 18.15, odbędzie się przymiarka strojów komunijnych dla dzieci z klas III, która rozpocznie się od chłopców. Przy przymiarce należy wpłacić kwotę w wysokości 50 zł.
 • Obowiązkowa katecheza dla klas III gimnazjalnych (grupa ks. Jacka) odbędzie się w poniedziałek, 22 grudnia o godz. 18.30.
 • Młodzieżową grupę teatralną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Św. Roratniej.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę będziemy świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • W środę będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 8.00, po której zapraszamy na Nowennę do MBNP.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte będą w porządku niedzielnym za wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.00. Na uroczyste nieszpory kolędowe zapraszamy o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie ołtarza i ambony kamiennej do naszej świątyni.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu odbędzie się zbiórka na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan kolędy jest wypisany w gablotce oraz znajduje się w Informatorze. Kolęda będzie rozpoczynała się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00.
 • W przyszłą niedzielą, która jest Świętem Świętej Rodziny, zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • W ramach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na przyszły rok kalendarzowy.
 • Tradycyjnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” oraz Informatora Parafialnego, w którym znajduje się plan kolędy.