Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 07.12.2014
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 07.12.2014

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

07.12.2014

 

 

 • Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. O godz.15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na pomoc poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu przy ul. Energetyki. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się także zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • W poniedziałek, 8 grudnia, będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych Marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty, połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Rodziców Marianek zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie i cieście zaraz po Mszy Św.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii są od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci z klas I, II i III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Obowiązkowa katecheza dla klas III gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 (grupa ks. Jacka) i w piątek o godz. 17.00 (grupa ks. Andrzeja).
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św., a po Eucharystii  na Nowennę.
 • W środę o godz. 18.15 zapraszamy na spotkanie Parafialne Koło Caritas.
 • Obowiązkowa katecheza dla klas I gimnazjalnych odbędzie się w środę, 10 grudnia o godz. 18.30.
 • W środę, 10 grudnia o godz. 18.30, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne członków Miłosierdzia Bożego wraz z księdzem.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania, na kolejne nabożeństwo w duchu Taizé.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 13 grudnia (sobota) o godz. 12.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy w sobotę, 13 grudnia, na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo.
 • Za tydzień, w III niedzielę Adwentu, Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m.in. na półkolonie. Będzie można zakupić również kalendarze, teczki, smycze, kubki i zakładki związane ze 150-leciem naszej świątyni oraz poemat „Stary kościół miechowski”. Wydanie tej książki jest pierwszą publikacją związaną z jubileuszem naszej świątyni, a dochód z niej jest cegiełką na nowy ołtarz. Do nabycia są również świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji byłych i obecnych harcerzy 61. Bytomskiej Drużyny Harcerskiej. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie kamiennego ołtarza do naszego kościoła.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony jest kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Każdy, kto złożył dar serca może zabrać na pamiątkę piernik z choinki.
 • W ramach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na przyszły rok kalendarzowy.
 • W czwartek, 18 grudnia o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 20 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.
 • Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-29.08.2015 r. Cena 3350 zł i 60 euro. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 450 zł, podać pesel, serię i nr dowodu osobistego. Osoby niepełnoletnie muszą mieć paszporty i dorosłego opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdują się na plakatach i w Informatorze Parafialnym.