Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 30.11.2014
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 30.11.2014

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

30.11.2014

 

 

 • Rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest oczekiwaniem na drugie przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego. Będziemy go celebrować w Kościele jako Rok Życia Konsekrowanego. Wszystkim Parafianom życzymy duchowego i owocnego przeżycia czasu Adwentu. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • W naszej wspólnocie parafialnej przy ul. Energetyki miała miejsce tragedia. Z powodu wybuchu gazu w jednym z domów dach nad głową stracili wszyscy mieszańcy bloku 4b. Trzeba dziękować Bogu, że nie było ofiar śmiertelnych. Należy się także podziękowanie tym ludziom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mieszkańcom. Przed poszkodowanymi zaczyna się bardzo trudny okres. Jako wspólnota parafialna nie możemy być obojętni na ich tragedię. Bardzo proszę o wsparcie modlitewne dla tych osób, ale także o konkretną pomoc materialną. W najbliższą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na rzecz poszkodowanych.
 • Przed kościołem Dzieci Maryi sprzedają ręcznie robione WIEŃCE ADWENTOWE w cenie 25 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 20 zł, które stanowić mogą piękną dekorację na stół w całym okresie adwentowym. Wszelki dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowe półkolonie dla naszych dzieci. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki. U Marianek można zakupić również kalendarze, teczki, smycze, kubki i zakładki związane ze 150-leciem naszej świątyni oraz poemat „Stary kościół miechowski”. Wydanie tej książki jest pierwszą publikacją związaną z jubileuszem naszej świątyni, a dochód z niej jest cegiełką na nowy ołtarz. Do nabycia są również świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci z klas I, II i III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św., po Eucharystii odbędzie się Nowenna.
 • W czwartek przed Roratami, o godz. 16.30, okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 • W imieniu Dyrekcji KWK „Bobrek – Centrum” już dzisiaj informujemy, że główne uroczystości święta górników i ich patronki Świętej Barbary odbędą się dnia 4 grudnia o godz. 11.00 w naszej świątyni. Eucharystia w intencji Dyrekcji kopalni, żyjących, emerytowanych, zmarłych i tragicznie zmarłych górników oraz ich rodzin zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. Bp Jana Kopca. Przed Mszą Świętą, o godz. 10.15, zostaną złożone kwiaty przy pomniku przy byłej kopalni, a o godz. 10.45 odbędzie się złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek Godzina Św. połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odbędzie się po Roratach. W piątek po rannej Mszy Św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po wieczornej Eucharystii odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek na Roraty o godz. 17.00 obowiązkowo przychodzą klasy I i II gimnazjalne w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Przed Mszą Świętą okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 16.30.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek na Roraty o godz. 17.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy III gimnazjalne. Jest to Msza Św. obowiązkowa w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 16.30.
 • W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii do salki katechetycznej na spotkanie oazowe.
 • Ministranci i wspólnota Dzieci Maryi mają swoje spotkania o godz. 9.00. Bardzo prosimy Rodziców, aby nie zniechęcali swoich dzieci, a wręcz przeciwnie, mobilizowali je do czynnego udziału w życiu parafii.
 • Przez cały okres Adwentu w naszym kościele wystawiony jest kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na przyszły rok kalendarzowy.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 13 grudnia (sobota) o godz. 12.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 20 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • 8 grudnia będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych Marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty, połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Rodziców Marianek zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie i cieście zaraz po Mszy Św.
 • W III niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m.in. na półkolonie. Przy okazji ostatniego kiermaszu otrzymaliśmy wiele pięknych, ręcznie robionych przez naszych Parafian, ozdób świątecznych. Bardzo prosimy chętne osoby, które lubią wykonywać tego typu prace plastyczne, aby przyniosły gotowe ozdoby do zakrystii lub dały je starszym Mariankom. Za każdą cenną pomoc z serca wszystkim dziękujemy.