Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
Start Aktualności Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 14 kwietnia 2012 10:09

 

W słoneczne popołudnie, drugiego dnia Świąt Wielkanocnych o godz. 1700 w naszym kościele przywitaliśmy kolejnych artystów, dzięki którym spędziliśmy kilka chwil ze wspaniałą muzyką poważną.

 

Tym razem zaśpiewała dla nas p. Anna Noworzyn (sopran) przy akompaniamencie  kwartetu smyczkowego Verbum w składzie: p. Jacek Siemek (I skrzypce), p. Marek Krótki (II skrzypce), p. Radosław Mikołajczyk (altówka) oraz p. Adam Markwica (wiolonczela). Prowadzeniem koncertu, jak zawsze we wspaniałym stylu, zajął się p. Jacek Woleński, kierownik artystyczny całego przedsięwzięcia. Mieliśmy przyjemność usłyszeć m.in. „Koncert świąteczny” Arcangelo Corelliego oraz kompozycje J. S. Bacha takie jak „Magnificat anima mea Dominum – Wielbi dusza moja Pana” czy „Herz Und Mund Und Tat Und Leben – Serce, usta, czyn i życie”. Pan Jacek Woleński jeden z utworów zadedykował naszemu ks. Proboszczowi i jego rodzinie.

 

Ten koncert był niebanalny pod każdym względem. Artyści, którzy w nim wystąpili są profesjonalistami najwyższej klasy. Cieszymy się także z faktu, że wśród nich znalazł się nasz Parafianin, p. Jacek Siemek. Jak sam stwierdził, grając „u siebie” był bardziej zestresowany niż zwykle.

Przypomnijmy, że jest to już III edycja tego muzycznego przedsięwzięcia, które z koncertu na koncert cieszy się coraz większą popularnością. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. Bp Jan Wieczorek oraz ks. Bp Tadeusz Szurman. Dzięki tym koncertom wspaniała historia Miechowic, naszych kościołów, ks. Norberta Bończyka i Matki Ewy, staje się bliższa nie tylko mieszkańcom naszej dzielnicy.

 

Zapraszamy do galerii.