Bierzmowanie
Start Aktualności Bierzmowanie
Bierzmowanie
piątek, 30 marca 2012 01:00

Uroczystości przewodniczył ks. Biskup Gerard Kusz. O godz. 1600 przybył do świątyni, gdzie został przywitany przez ks. Proboszcza, a następnie także przez rodziców kandydatów, którzy prosili o udzielenie Sakramentu swoim dzieciom.

W kazaniu ks. Biskup przypomniał młodzieży, że priorytetem w ich życiu powinien być krzyż. Wyraził także obawę o to, czy młodzi podołają ciężarowi wiernego trwania przy Chrystusie „w obecnych, neopogańskich czasach”. Biskup Kusz przypomniał kandydatom jak wielki dar otrzymują od Boga w Sakramencie Bierzmowania.

Obrzęd przyjęcia Sakramentu odbył się w modlitewnym skupieniu, przy śpiewie chóru parafialnego i akompaniamencie organów. Ks. Biskup namaścił czoło każdego kandydata olejem Krzyżma Św. i przekazał znak pokoju. W tym momencie na każdego z tych młodych ludzi zstąpiły siedmiorakie dary Ducha Świętego: dar mądrości, rozumu, umiejętności, bojaźni Bożej, rady, męstwa i pobożności.

Później, już według normalnego porządku Mszy Świętej, odbyła się liturgia eucharystyczna. Po jej zakończeniu młodzież podziękowała ks. Biskupowi i wręczyła kwiaty nie tylko jemu, ale także naszym Kapłanom, którzy przez 3 lata przygotowywali ich do tego wielkiego wydarzenia.

Z okazji Bierzmowania została przygotowana dekoracja w naszej świątyni, która nawiązywała do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Kościół naszym domem”. Zawierała w sobie modlitwę do Ducha Świętego, którą bł. Jan Paweł II otrzymał od ojca. Widniał na niej krzyż z otwartą bramą, do której podążają wierni w postaci symbolicznych ogników. Nad całością figurował Duch Święty w postaci gołębicy, który ożywia i umacnia Kościół.

27.03. podczas rekolekcyjnej nauki stanowej dla młodzieży ks. Proboszcz i ks. Marcin wręczyli bierzmowanej młodzieży pamiątkowe krzyże i obrazki z bł. Janem Pawłem II.