Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Start Aktualności Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
Nabożeństwa Drogi Krzyżowej
sobota, 07 kwietnia 2012 01:00

Pierwsze dwa nabożeństwa były prowadzone w tradycyjny sposób. Kolejne rozważania przygotował ks. Marcin, a poprowadziła je młodzież z III klas gimnazjalnych.

16.03. ks. Proboszcz wraz z młodzieżową grupą teatralną przygotował Drogę Krzyżową – teatr cieni. Były to bardzo proste i symboliczne obrazy, ale dające możliwość głębokiego przeżycia Męki Pańskiej. Rozważania były prowadzone na zasadzie dialogu Jezus – człowiek.

W kolejny piątek, 23.03. Drogę Krzyżową przygotował ks. Tomasz wraz z chórem parafialnym. Skoro chór, to rzecz jasna, że rozważania były w formie muzycznej. Poszczególne pieśni myślami przenosiły nas na Golgotę.

Wielkopostne rozmyślania Męki Pańskiej zakończyły się Drogą Krzyżową ulicami Miechowic zorganizowaną wspólnie z parafią Bożego Ciała. Tym razem wędrowaliśmy z krzyżem z naszej świątyni do sąsiedniej parafii. Cieszymy się, że wielu Parafian wzięło udział w tym nabożeństwie, ponieważ jest to przyznanie się do Chrystusa przed ludźmi. Dobrze, że mieliśmy odwagę do tego, bo Jezus przestrzegał nas: „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem” (Mt 10, 33). Szczególnie dziękujemy tym osobom, które czytały rozważania i niosły krzyż.

Najbardziej wymowną Drogą Krzyżową była ta odprawiana w Wielki Piątek – dzień wspomnienia śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Księża nie zapomnieli o naszych dzieciach, które Drogę Krzyżową odprawiały w każdy czwartek po Mszy Świętej szkolnej. Maluchy przynosiły własnoręcznie zrobione krzyżyki i robiły tygodniowe postanowienia wielkopostne. Ci najbardziej wytrwali w Wielki Piątek dostali nagrody od ks. Proboszcza, ale wynagrodzi im to przede wszystkim Pan Bóg.

 

Zapraszamy do galerii.