Start Aktualności Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
niedziela, 18 grudnia 2011 16:19

 

8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak wiadomo, jest to patronalne święto Dzieci Maryi. Wszystkie dziewczęta zgromadziły się na Mszy Świętej o godz. 17.00, która została odprawiona w intencji Marianek, ich rodziców i Opiekuna – ks. Proboszcza.

 

W trakcie Eucharystii przyjęto do wspólnoty 9 nowych dziewcząt:

 

 1. Karolinę Chojnacką
 2. Martę Chojnacką
 3. Klaudię Cygan
 4. Emilię Krajewską
 5. Zuzannę Krajewską
 6. Martę Kubiak
 7. Milenę Marcinkiewicz
 8. Wiktorię Nowak
 9. Annę Tkacz

Nowym Mariankom życzymy, aby we wspólnocie Dzieci Maryi odnalazły nie tylko wieloletnie przyjaźnie, ale przede wszystkim wzrastały ku radości swoich rodziców pod opieką Matki Bożej i naśladowały Ją w codziennym życiu.

 

Są Marianki, które swoją całoroczną pracą i zaangażowaniem zasłużyły na zmianę medalika. Do stopnia drugiego przystąpiły:

 

 1. Olga Brodowska
 2. Kamila Kamińska
 3. Sandra Matlok
 4. Agnieszka Sowa
 5. Aleksandra Szczuka
 6. Nicola Winnicka

Drogie dziewczyny, życzymy Wam, aby Wasze serca były wypełnione miłością do Boga i bliźniego. Oby było tak, że wszędzie, gdzie się pojawicie ludzie czuli w Was Bożą radość i pokój.

 

Do grona najstarszych Marianek noszących medalik na niebieskiej wstążce dołączyła:

 1. Aneta Szczuka

 

Anecie życzymy, aby była dumna z tego, że jest Dzieckiem Maryi, a swoim postępowaniem pociągała innych do Chrystusa.

 

W ramach kazania dziewczyny zaprezentowały zdjęcia z wydarzeń parafialnych minionego roku, w których brały udział. Po Komunii Świętej, w imieniu całej wspólnoty animatorki podziękowały ks. Proboszczowi za kolejny wspólnie spędzony rok, a swą wdzięczność wyraziły kwiatami i piosenką, którą zaśpiewały wszystkie Marianki.

 

W domu katechetycznym odbyło się spotkanie z rodzicami Dzieci Maryi. Młodsze dziewczynki przedstawiły bajkę „Kopciuszek”. Mimo stresu wszystko wyszło fantastycznie. Po spektaklu Marianki poprosiły ks. Proboszcza o rozpakowanie prezentu. Była to koszulka z napisem: Mam najlepsze Marianki na świecie. Kiedy ks. Proboszcz ją zakładał, do salki weszły wszystkie dziewczęta. One z kolei miały na sobie koszulki z napisem: Mam najlepszego Proboszcza na świecie. Wszystko zostało uwiecznione na wspólnej fotografii.

Na koniec ks. Proboszcz wręczył upominki wszystkim Mariankom, za które dziewczyny serdecznie dziękują.

Wszystkim Dzieciom Maryi dziękujemy za zaangażowanie i pracę na rzecz naszej parafii. Życzymy Wam nieustającej opieki Matki Najświętszej, zdrowia, radości i wielu jeszcze wspaniałych chwil spędzonych w tej pięknej wspólnocie, którą tworzycie.

Księdzu Proboszczowi dziękujemy za opiekę nad dziewczynami i całoroczną formację.

 

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!