Start
Spotkanie opłatkowe w ramach Parafialnego Dnia Chorego
niedziela, 18 grudnia 2011 01:00

10 grudnia o godz. 12.00 nasi chorzy i starsi Parafianie spotkali się na Mszy Świętej w swojej intencji. Po posileniu ducha Słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem, ks. Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym zapewniając, że dla wszystkich wystarczy miejsca.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pańskim, ks. Proboszcz i ks. Marcin podzielili się ze wszystkimi zebranymi opłatkiem – znakiem pokoju i jedności. Składając życzenia ks. Proboszcz przypomniał, że chorzy i starsi ludzie są skarbem naszej parafii, ponieważ łącząc swoje cierpienie, chorobę i samotność z krzyżem Chrystusa wypraszają nam Boże błogosławieństwo. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.

 

Młodsze Marianki zaprezentowały przedstawienie pt. Kopciuszek, które zostało ciepło i serdecznie przyjęte przez uczestników spotkania. Każdy otrzymał także świąteczny upominek od ks. Proboszcza.

 

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi, parafialnemu Kołu Caritas i Dzieciom Maryi za zorganizowanie i przygotowanie spotkania.