Start Aktualności Koncert muzyki sakralnej
Koncert muzyki sakralnej
wtorek, 22 listopada 2011 08:44

 

W niedzielę Chrystusa Króla o godz. 17.00 w naszej świątyni zabrzmiał wspaniały koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.

 

Kilkudziesięciu muzyków pod batutą p. Marcina Walisko (w zastępstwie za p. Józefa Słodczyka) przygotowało dla nas wiele utworów, które skłoniły do refleksji i pomogły odprężyć się po całym tygodniu pracy. Ludwig van Beethoven powiedział kiedyś, że „muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety”. Muzyka naszej orkiestry spełnia te wymagania, jest wyjątkowa. Słuchając jej – chce się więcej.

 

Występ orkiestry był jednym z punktów obchodów wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Po koncercie ks. Proboszcz – kapelan zespołu – zaprosił wszystkich członków zespołu do domu katechetycznego na poczęstunek.

 

Serdecznie dziękujemy orkiestrze za niezapomniane wrażenia i jednocześnie życzymy, aby św. Cecylia wypraszała Boże błogosławieństwo, zdrowie i siły potrzebne do tego, aby wciąż zachwycać ludzi swoją muzyką i zbliżać ich w ten sposób do Pana Boga. Szanownemu Kapelmistrzowi, p. Józefowi Słodczykowi życzymy aby jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia.

 

Zdjęcia z koncertu znajdziesz TUTAJ.