Parafialny Dzień Chorego
Start Aktualności Parafialny Dzień Chorego
Parafialny Dzień Chorego
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

29 października o godz. 13.00 rozpoczęła się Msza Święta, a tym samym kolejny parafialny Dzień Chorego. Chorzy i starsi Parafianie spotkali się przy wspólnym stole eucharystycznym. Nasi Księża udzielili też wszystkim obecnym sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończeniu Mszy Świętej kilkadziesiąt osób wraz z Księżmi przeszło do domu katechetycznego, gdzie Dzieci Maryi czekały już z ciastem, kawą i herbatą, a dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna szykowała się do występu.

 

Kiedy starsi Parafianie rozgościli się już przy stołach, mieli okazję zobaczyć kilka scenek biblijnych i rodzajowych. Spotkanie odbyło się w październiku, a więc ks. Proboszcz wypytywał swoich Parafian jaka tajemnica była w danej chwili przedstawiona. Ku radości ks. Bartosza seniorzy pomyślnie zdali test :)

Występy dzieci i młodzieży zostały nagrodzone obfitymi brawami.

Następnie, tradycyjnie już, wszyscy wspólnie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na koniec ks. Proboszcz podziękował wszystkim za przybycie, Parafianie podziękowali Księdzu za zorganizowanie Dnia Chorego i rozeszli się do domów.

Jak się później okazało, na spotkanie przyszło kilka osób, które po raz pierwszy skorzystały z zaproszenia. Cieszymy się jednak, iż padły słowa: „Szkoda, że dopiero teraz przyszłam, bo było bardzo fajnie.” Oczywiście, że było fajnie. Bo przecież zawsze lepiej jest we wspólnocie niż w samotnych czterech ścianach swego domu. Tam oprócz radia i telewizora nikt nie przemawia. Może rzadko ktoś odwiedza, a kontaktu z człowiekiem nie zastąpi nam żadne urządzenie.

 

W grudniu czeka nas opłatkowe spotkanie chorych i starszych Parafian, dlatego prosimy ludzi dobrej woli, aby nie byli obojętni na samotnych sąsiadów czy członków rodzin. Pomóżcie im kochani dotrzeć do kościoła, a potem do salki katechetycznej, bo te spotkania dają im dużo radości.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.