Spotkanie ze Świętym Marcinem
Start Aktualności Spotkanie ze Świętym Marcinem
Spotkanie ze Świętym Marcinem
sobota, 12 listopada 2011 02:00

 

 

11 listopada, zgodnie z obietnicą, naszą parafię odwiedził św. Marcin. Dzieci, które chciały się z nim spotkać przyszły wraz ze swoimi rodzicami o godz. 16.00 pod dom katechetyczny, gdzie powitał ich ks. Proboszcz.

 

Popołudnie było bardzo zimne, dlatego w ramach rozgrzewki maluchy śpiewały piosenki, aby tym samym zachęcić gościa do przybycia. Następnie, ze śpiewem na ustach, z lampionami w dłoni, wszyscy wyruszyli w procesję dookoła kościoła, która zakończyła się na placu przed starymi salkami.

 

Oczom wszystkich ukazał się nasz Święty na białym koniu. Po drodze spotkał nędzarza, który poprosił go o coś do ubrania. Dobry Marcin oddał biedakowi swój płaszcz, a potem opowiedział swoją historię.

 

 

Wracając do kościoła ks. Proboszcz zaintonował bardzo lubianą przez najmłodszych piosenkę „Boża radość jak rzeka”. Podczas refrenu, śpiewając słynne już „cyk cyk cyk, bajerek bum”, nasz Ksiądz tańczył z dziećmi jak nastolatek, jednak zauważył, że rodzice i dziadkowie stoją jakoś nieruchomo. Nie trwało to długo, bo na życzenie Proboszcza dorośli zatańczyli razem z dziećmi. Mimo, że kości strzelały, z uśmiechem na ustach wierni podołali zadaniu :)

 

 

W kościele atmosfera pozostała niezmienna – wszyscy tańcem i śpiewem chwalili Pana Boga. Ksiądz Bartosz „egzaminował” maluchy z historii o św. Marcinie. Dzieciaki oczywiście nie zawiodły; okazało się, że uważnie słuchały opowieści. Do głosu doszedł też sam św. Marcin, który powiedział, że zapyta ks. Marcina czy dzieci są grzeczne na religii. I w końcu nadszedł moment rozdawania tradycyjnych marcińskich rogali. Były świeżutkie i pachnące. Na samo wspomnienie chce się jeść. Rogale otrzymały nie tylko dzieci, ale także dorośli, ponieważ byli grzeczni :) Uczniowie klas II wręczyli ks. Marcinowi imieninowy upominek. I tak zakończyło się radosne spotkanie ze św. Marcinem.

 

Na koniec dziękujemy ks. Proboszczowi za zorganizowanie spotkania, pyszne rogale i wiele, wiele Bożej radości podczas procesji. Dziękujemy także ks. Marcinowi za trud wcielenia się w postać swojego świętego patrona.

 

Wszystkim Parafianom życzymy, aby mieli serca tak dobre i otwarte jak św. Marcin.

 

Więcej zdjęć z wizyty Świętego Marcina znajdziesz TUTAJ.