Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021 - DZIEŃ PAPIESKI
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 10.10.2021 - DZIEŃ PAPIESKI

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

10.10.2021

 

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z kl. I, II i III podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Świętego Papieża. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone ze scenkami teatralnymi w wykonaniu młodzieży. Będziemy je przeżywać ze Św. Józefem i Św. Janem Pawłem II. Przez całą niedzielę młodzież KSM-u będzie sprzedawać kremówki. Dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Dzieciom przypominamy, że za udział we Mszy Świętej niedzielnej i czwartkowej otrzymują obrazki. Cały podpisany miesięczny obrazek ze Mszy Św. niedzielnych i czwartkowych przynosimy pod koniec miesiąca.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa jest połączona ze scenkami teatral­nymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Świerkowej, ul. Dębowej, ul. Olchowej, ul. Jesionowej, ul. Cisowej, ul. Wiśniowej i ul. Wiązowej.
 • Próba młodzieżowej grupy teatralnej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę przypada 13. dzień miesiąca czyli dzień fatimski. W związku z tym o godz. 17.30 zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej oraz nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską na osiedle przy byłej kopalni. Zakończymy ją przy Pomniku Trudu Górniczego. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • Dzieci, które chcą występować w niedzielnych październikowych scenkach różańcowych zapraszamy na próbę z ks. Tomaszem w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy szczególnie przedszkolaków i chętnych uczniów z III, IV, V i VI klas Szkoły Podstawowej. Dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw różańcowych chcą odmawiać modlitwę „Zdrowaś Maryjo” proszone są o zgłoszenie się do ks. Michała. Próba odbędzie się w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VII, przychodzą o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. W Dniu Edu­kacji Narodowej w naszych modlitwach będziemy pamiętać o wszystkich nauczycielach i wychowawcach.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 15 października o godz. 17.30, zapraszamy na różaniec połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny.
 • W piątek wyjątkowo nie ma KSM-u.
 • W sobotę, 16 października, przypada Uroczystość Św. Jadwigi, patronki Śląska. Jest to 43. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Spotykamy się przy pomniku Trudu Górniczego.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Wszystkich starszych i chorych Parafian zapraszamy w sobotę, 23 października o godz. 13.00, na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. z błogosławieństwem relikwiami Św. Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście.
 • 24 października, w Niedzielę Misyjną, s. Karolina wraz grupą misyjną organizuje kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę szkoły do szycia dla dziewcząt ulicy w Tanzanii.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • Od 27 września do 11 października trwa głosowanie internetowe w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt nr 18 o nazwie Extreme Park Grizzly przewiduje budowę na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 placu zabaw dla dzieci, siłowni i toru przeszkód dla dzieci i młodzieży oraz strefy wypoczynku dla seniorów ze stolikami do gry w szachy oraz gry w bule. Głosować może każdy mieszkaniec Bytomia niezależnie od wieku (w imieniu dzieci poniżej 13 lat głosują rodzice). Głosowanie odbywa się za pomocą strony internetowej bo.bytom.pl. Dzisiaj można zagłosować po każdej Mszy Św. składając podpis w domu katechetycznym. Zachęcamy do poparcia projektu, który ma służyć mieszkańcom naszej dzielnicy.
 • W zakrystii są do odebrania blachy z ciast odpustowych.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu zwraca się z prośbą o rozważenie bycia zawodową rodziną zastępczą. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą na szczęśliwe dzieciństwo, a na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin, które byłyby gotowe na przyjęcie potrzebujących dzieci. Chętnych prosimy o kontakt z MOPR-em.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Informator Parafialny”.