Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2021

 

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z kl. III poświęcimy różańce. Ks. Tomasz obchodzi dzisiaj urodziny. Zapraszamy na Mszę w jego intencji i życzymy mu obfitości Bożych łask. Kolekta przeznaczona jest na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji, a przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. O godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na różaniec połączony ze scenkami teatralnymi w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Tradycyjnie chcemy poznawać życie Świętych, którzy pokażą nam jak codziennie żyć wiarą. Tym razem poznamy dalszy ciąg życia dziecka z Fatimy – Służebnicy Bożej Siostry Łucji.
 • Dzieciom przypominamy, że za udział we Mszy Świętej niedzielnej i czwartkowej otrzymują obrazki. Cały podpisany miesięczny obrazek ze Mszy Św. niedzielnych i czwartkowych przynosimy pod koniec miesiąca.
 • Dziękujemy za wysiłek i modlitwy w intencji naszej parafii wszystkim, którzy pielgrzymowali do Częstochowy oraz za modlitwę w ramach Koronki na ulicach miast.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa będzie połączona ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Energetyki 6, 8, 10 i 12.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00. W ramach katechezy dzieci będą także uczestniczyć i prowadzić modlitwę różańcową o godz. 17.30.
 • Dzieci, które chcą występować w niedzielnych październikowych scenkach różańcowych zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie przedszkolaków i chętnych uczniów z III, IV, V i VI klas Szkoły Podstawowej. Próby prowadzi ks. Tomasz. Dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw różańcowych chcą odmawiać modlitwę „Zdrowaś Maryjo” proszone są o zgłoszenie się do ks. Michała. Próba odbędzie się w czwartek o godz. 16.30.
 • Próba młodzieżowej grupy teatralnej w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • Czcicieli MBNP tradycyjnie zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa i Mszę Św., która jest sprawowana za Rodziny należące do Ruchu Szensztackiego w naszej parafii, po Eucharystii spotkanie z księdzem opiekunem.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VII, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. W związku z tym, że jest to pierwszy czwartek miesiąca na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy Apostolstwo Powołaniowe „Margaretka” oraz tych, którym świętość życia kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne leżą na sercu. Po Eucharystii Godzina Święta i spotkanie z ks. Tomaszem – duchowym opiekunem apostolstwa.
 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 • Zapraszamy na spotkanie KSM-u w piątek o godz. 18.45. Mile widziana jest nowa młodzież.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00, a o godz. 17.00 na Mszę Św. w języku niemieckim.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski związany z rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z kl. I, II i III podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone ze scenkami teatralnymi w wykonaniu młodzieży, Będziemy je przeżywać ze Św. Józefem i Św. Janem Pawłem II. Przez całą niedzielę młodzież z KSM-u będzie sprzedawać kremówki. Dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Przypominamy, że 16 października w katedrze gliwickiej odbędzie się bierzmowanie dla dorosłych. Osoby chcące przystąpić do Sakramentu mają swoje spotkanie przygotowujące w środę, 6 października o godz. 18.45.
 • Wszystkich starszych i chorych Parafian zapraszamy w sobotę, 23 października o godz. 13.00, na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. z błogosławieństwem relikwiami Św. Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • Poszukujemy mężczyzny do funkcji palacza na probostwie i w kościele. Chętne osoby proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Od 27 września do 11 października trwa głosowanie internetowe w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt nr 18 o nazwie Extreme Park Grizzly przewiduje budowę na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 placu zabaw dla dzieci, siłowni i toru przeszkód dla dzieci i młodzieży oraz strefy wypoczynku dla seniorów ze stolikami do gry w szachy oraz gry w bule. Głosować może każdy mieszkaniec Bytomia niezależnie od wieku (w imieniu dzieci poniżej 13 lat głosują rodzice). Głosowanie odbywa się za pomocą strony internetowej bo.bytom.pl. W przyszłą niedzielę będzie można zagłosować składając podpis w domu katechetycznym po każdej Mszy Św. Zachęcamy do poparcia projektu, który ma służyć mieszkańcom naszej dzielnicy.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu zwraca się z prośbą o rozważenie bycia zawodową rodziną zastępczą. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą na szczęśliwe dzieciństwo, a na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin, które byłyby gotowe na przyjęcie potrzebujących dzieci. Chętnych prosimy o kontakt z MOPR-em.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Informator Parafialny”.