Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021

 

 


 • Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe.
 • W naszej parafii witamy nowego Wikariusza, ks. Tomasza Wieczorka. Chciejmy objąć go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną. Życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, łask i sił w pracy duszpasterskiej.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Energetyki 22, 24 i 26.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę przed Odpustem we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze.
 • Wrzesień jest miesiącem objawienia Koronki do Bożego Miłosierdzia Św. s. Faustynie, dlatego od 1 września będziemy ją odmawiać codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej.
 • W środę, 1 września,  rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z Bogiem rozpocząć ten czas. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów, podczas której poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne. Na Eucha­rystię zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 i dzieci z Przedszkola nr 43 wraz z rodzicami. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30.
 • Czcicieli MBNP tradycyjnie zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa i Mszę Św.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy Św. Godzina Święta. W piątek po  Mszy Św. o godz. 6.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy wieczorem na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po porannej Mszy Św. powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 8.30 Dzieci Maryi poprowadzą nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni 30 minut przed Mszą Świętą.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci i księdzem opiekunem.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • We wrześniu odbędzie się cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka w piątek, 3 września, o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 4 września, od godz. 8.00.
 • Obowiązkowe spotkanie dla ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę, 4 września, o godz. 8.00 dla chłopców i o godz. 8.30 dla dziewcząt.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W niedzielę, 5 września, zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę Św. dziękczynną o godz. 10.30 w intencji działkowców Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Wspólna Praca” i gospodarzy z Miechowic. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00.
 • Rodziców dzieci, które będą przeżywać Pierwszą Komunię Świętą 22 maja 2022 r. zapraszamy na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w środę, 8 września o godz. 18.30.
 • 11 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Zachęcamy do wyjazdu i przeżycia Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich. Możliwość wpisania się na listę w zakrystii do 5 września. Koszt 60 zł. Przy zapisie należy wpłacić 30 zł bezzwrotnej zaliczki.
 • Od soboty, 11 września, powracamy do Mszy Świętych w języku niemieckim w każdą drugą sobotę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w drugie soboty miesiąca będzie od godz. 16.00 do 17.00, a w pozostałe soboty od godz. 17.00 do 18.00. Od 2 września do niedzielnego porządku Mszy Św. powraca Eucharystia dla dzieci o godz. 9.00.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 14 września.
 • W niedzielę, 19 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Suma Odpustowa w intencji naszych Parafian zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Homilie będzie głosić ks. Krzysztof Konieczny. Nieszpory odpustowe z kazaniem ks. Mariusza Kostki odbędą się o godz. 15.00. W związku z niestabilną sytuacją pandemiczną nie będzie festynu, ale o godz. 17.00 planujemy koncert naszej Górni­czej Orkiestry Dętej. Przez cały dzień będzie działała kawiarenka oraz loteria charytatywna. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla dzieci. Nasze drogie Panie prosimy o ciasta do kawiarenki.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • W sobotę, 25 września, w ramach obchodów Roku Św. Józefa, nasza parafia uda się z pielgrzymką do kościoła jubileuszowego w Bobrku. Jest to pielgrzymka tylko i wyłącznie dla naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału. Będzie możliwość wspólnego dojazdu autokarem, można także pojechać indywidualnie. O godz. 11.00 spektakl o Św. Józefie, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi oraz Msza Św. Osoby, które chcą pojechać autokarem proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
 • Zakończyły się wakacje, dlatego zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach i Informatorze. Wspólnoty i grupy modlitewne służą pogłębieniu osobistej relacji i przyjaźni z Bogiem. Przynależność do nich to dowód troski o swoją wiarę i parafię. Zachęcamy Parafian do refleksji na ten temat.
 • Powracamy do przedwakacyjnych godzin urzędowania kancelarii parafialnej. Można zamawiać intencje mszalne oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”  oraz „Informator Parafialny”.