Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2021

 

 


 • Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Świętej odbywa się poświęcenie ziół oraz kwiatów. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory maryjne. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki na Górę Świętej Anny i do Sanktuariów Podkarpacia. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za wszelkie ofiary poniesione na rzecz naszej parafii.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Racjonalizatorów 46, 46A, 46B i 46C. W naszych modlitwach pamiętajmy o księdzu Biskupie seniorze Janie Wieczorku, który przeżywa 40 rocznicę sakry biskupiej.
 • Czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy w poniedziałek na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo ku jego czci.
 • We wtorek, 17 sierpnia, przypada Uroczystość Świętego Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W czwartek, 19 sierpnia, wyrusza piesza pielgrzymka diecezji gliwickiej na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na stronie www.gliwicka.com. Kto chce duchowo łączyć się z pielgrzymami może zakupić odznakę pielgrzymkową, ofiara jest dowolna. Zebraną kwotę oddamy organizatorom i będzie ona przeznaczona na zakupienie nowego sprzętu nagłośnieniowego.
 • W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a po wieczornej Mszy Świętej będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie za wstawiennictwem Św. Siostry Faustyny.
 • 20 sierpnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do 18.00. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Przypominamy, że w czasie liturgii, nabożeństw oraz przy spowiedzi uczestnicy muszą mieć przysłonięte usta i nos.
 • W niedzielę, 19 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Nie wiemy jak będzie kształtować się sytuacja w związku z pandemią, dlatego póki co planujemy zorganizować charytatywny festyn parafialny w mniejszym zakresie. Organizacja tej imprezy staje się coraz trudniejsza, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • W sobotę, 4 września, w ramach obchodów Roku Św. Józefa, nasza parafia uda się z pielgrzymką do kościoła jubileuszowego w Bobrku. Jest to pielgrzymka tylko i wyłącznie dla naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału. Będzie możliwość wspólnego dojazdu autokarem, można także pojechać indywidualnie. O godz. 11.00 spektakl o Św. Józefie, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi oraz Msza Św. Osoby, które chcą pojechać autokarem proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.