Ogłoszenia -XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia -XIX Niedziela Zwykła - 08.08.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021

 

 


 • Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Potrzebujemy jeszcze 11 000 zł do całkowitej spłaty. W tym roku zapłaciliśmy za węgiel prawie 27 000 zł.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Racjonalizatorów 45, 45A i 44A.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek, 13 sierpnia, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z procesją. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 • W sobotę, 14 sierpnia, organizujemy jednodniową pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Wyjazd o godz. 7.30, po Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30. O godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów kalwaryjskich wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona. Koszt 50 zł.
 • W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do 18.00. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • 19 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka diecezji gliwickiej na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na stronie www.gliwicka.com
 • 20 sierpnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W niedzielę, 19 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Nie wiemy jak będzie kształtować się sytuacja w związku z pandemią, dlatego póki co planujemy zorganizować charytatywny festyn parafialny w mniejszym zakresie. Organizacja tej imprezy staje się coraz trudniejsza, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.