Ogłoszenia -XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia -XVIII Niedziela Zwykła - 01.08.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

 

 


 • W dzisiejszą niedzielę, 2 lub 8 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Odpowiadając na apel ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego w dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka na rzecz poszkodowanych w ostatnich nawałnicach i powodziach, które przeszły przez Europę.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Racjonalizatorów 39, 39A i 39B.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek po Mszy Św. wieczornej Godzina Święta połączona z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po Mszy Św. wieczornej odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego, o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 7 sierpnia, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 • W sobotę, 7 sierpnia, w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Adoracji wypisany jest w Informatorze Parafialnym.
 • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Potrzebujemy jeszcze 11000 zł do całkowitej spłaty. W tym roku zapłaciliśmy za węgiel prawie 27 000 zł.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do 18.00. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Wszystkim, którzy korzystają z wakacji lub udają się na urlop życzymy dobrego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • W dniach od 11-14 sierpnia br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Podkarpacia. Koszty przejazdu, wstępów, posiłków (3 obiadokolacje i 3 śniadania), noclegów i ubezpieczeń wynosi 640 zł. Zapisy w zakrystii  i wpłata całej kwoty do 3 sierpnia włącznie. Szczegóły w gablotkach.
 • W sobotę, 14 sierpnia, organizujemy jednodniową pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Można zapisywać się na listę w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.30, po Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30. O godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów kalwaryjskich wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona. Koszt 50 zł.
 • 19 sierpnia wyrusza piesza pielgrzymka diecezji gliwickiej na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na stronie www.gliwicka.com
 • 20 sierpnia odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W niedzielę, 19 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Nie wiemy jak będzie kształtować się sytuacja w związku z pandemią, dlatego póki co planujemy zorganizować charytatywny festyn parafialny w mniejszym zakresie. Organizacja tej imprezy staje się coraz trudniejsza, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki.
 • W dalszym ciągu nie zostały zabezpieczone szkody górnicze w prezbiterium, za ołtarzem. Do momentu ich zabezpieczenia prosimy, aby nie chodzić na ofiarowanie wokół ołtarza. Można przejść na ofiarowanie wokół balasek.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.