Ogłoszenia -XI Niedziela Zwykła - 13.06.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia -XI Niedziela Zwykła - 13.06.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.06.2021

 

 


 • Przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych. Jest to również 13. dzień miesiąca i w związku z tym zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i ku czci Matki Boskiej Fatimskiej o godz. 15.30, które będzie połączone z procesją wokół kościoła.
 • Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, Panom, którzy nosili baldachim, dziewczętom sypiącym kwiaty, dzieciom z klas III, Dzieciom Maryi, osobom, które przynosiły kwiaty i wszystkim uczestnikom za wyznanie wiary i wspólne oddawanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.
 • Dziękujemy dzieciom komunijnym i ich rodzicom za dar złożony podczas I Komunii Świętej. Z tej ofiary zakupiliśmy bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk oraz bezdotykowe kropielnice. Przypominamy, że w bezdotykowej kropielnicy jest woda święcona, która służy do uczynienia znaku krzyża przy wejściu i wyjściu ze świątyni, a nie do dezynfekcji rąk. Z kolei słodycze ofiarowane przez dzieci komunijne zostały przekazane do domu prowincjalnego Sióstr Elżbietanek dla starszych i chorych Sióstr Zakonnych.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Racjonalizatorów 42A, 42B i 42C.
 • We wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego w kościele o godz. 16.45.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę połączoną z nabożeństwem za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i Mszę Św.
 • 17 czerwca kolejną rocznicę swoich urodzin obchodziłby ks. Prałat Jan Plichta, dlatego pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i wypraszajmy dla niego Boże Miłosierdzie oraz pokój wieczny z Chrystusem. Msza Św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, zaś o godz. 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny.
 • Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 19.00.
 • W sobotę o godz. 8.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II i III, którzy chcieliby zostać ministrantami, a o godz. 8.30 dziewczęta, które chcą zostać mariankami.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • 25 czerwca kończy się rok szkolny i katechetyczny, dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi 24 czerwca od godz. 16.30. Po Mszy Św. dziękczynnej, która zostanie odprawiona w piątek, 25 czerwca o godz. 8.00, rozdamy świadectwa ukończenia katechizacji uczniom z klas VIII. Na Eucharystię zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 wraz z rodzicami.
 • 25 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o ochronę kościoła i budynków mieszkalnych przed skutkami eksploatacji górniczej oraz o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców na Górę Św. Anny w dniach 26-27 czerwca. Jeżeli będą chętni z naszej parafii, wyjedziemy autokarem w niedzielę, 27 czerwca o godz. 7.00, aby o godz. 8.20 uczestniczyć w Godzinkach, a następnie w różańcu i uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00. Zapisy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 20 czerwca włącznie.
 • Informujemy, że 4 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża”
  i Informator Parafialny
  .