Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 30.05.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 30.05.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

30.05.2021

 

 


 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to dzień pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Ksiądz Proboszcz obchodzi dzisiaj jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Uroczysta Msza Św. odbędzie się o godz. 10.30. Za udział we Mszy Św. jubileuszowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dlatego zachęcamy do Sakramentu Pokuty. W drzwiach głównych będzie możliwość oglądania transmisji Mszy Św. na telewizorze. Po Eucharystii wszystkich uczestników zapraszamy na poczęstunek cateringowy przed starym domem katechetycznym. Zagra nasza Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” im. Józefa Słodczyka, wystąpią Dzieci Maryi z rodzicami oraz Pan Jacek Kierok z małżonką. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Dziękujemy Kapłanom, Rodzicom, Dzieciom Maryi, Pani dbającej o czystość naszej świątyni, Paniom Sabinie i Mirosławie za kompozycje kwiatowe oraz p. Urbańczykowi.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Francuskiej 33 i 35.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci z kl. IV przeżywających pierwszą rocznicę I Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki „Drogi do nieba”.
 • Próba dla bierzmowańców odbędzie się we wtorek, 1 czerwca o godz. 16.00 dla chłopców i w środę, 2 czerwca o godz. 16.00 dla dziewcząt.
 • Chór parafialny zaprasza na próbę nowych chórzystów we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mamy możliwość zorganizowania procesji przy zachowaniu przepisów sanitarnych. W związku z tym, że nie będzie można zachować dystansu będą obowiązywać maseczki w czasie procesji. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.30. Msza Św. o godz. 9.00 będzie odprawiana za dzieci z klas IV, które przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci z klas III i IV przychodzą o godz. 8.45 w strojach komunijnych. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w procesji teoforycznej. W tym roku procesja przejdzie ulicami: ks. Jana Frenzla, Dzierżonia, Francuską, Racjonalizatorów i ul. ks. Jana Frenzla powrócimy do kościoła. Ołtarze tradycyjnie będą przy ul. Dzierżonia, Francuskiej, Racjonalizatorów przy byłej aptece i przy parku. Bardzo prosimy, aby rodziny potwierdziły, czy przygotują ołtarze na Boże Ciało. Zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Wiernych prosimy o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. W tym dniu nie będzie nabożeństwa popołudniowego.
 • Udział w procesji niech będzie wyrazem naszej pobożności i wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz zaproszeniem Boga do naszych domów. Bardzo prosimy, aby na ulicach, przez które przejdzie procesja, nie zostawiać samochodów oraz przyozdobić okna religijnymi obrazami i symbolami eucharystycznymi. Przyozdobienie okien jest także przyznaniem się do Jezusa Chrystusa. Już teraz z głębi serca dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotują ołtarze i uświetnią naszą uroczystość.
 • W czerwcu zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała będą one odprawiane po Mszy Św. wieczornej i będą połączone z procesją teoforyczną wokół kościoła. Prosimy, aby w tych nabożeństwach brały udział dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas II oraz dzieci z klas III i IV w strojach komunijnych. Na zakończenie oktawy każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Serca Jezusowego, zaś wieczorem odbędzie się Eucharystia dla czcicieli Serca Jezusowego wraz z nabożeństwem wynagradzającym i procesją, w której obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania. Przed Mszą Św., od godz. 17.30, okazja do spowiedzi. W sobotę o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzone przez Dzieci Maryi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Spotkanie dla dorosłych, którzy chcieliby przyjąć Sakrament Bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 • W piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM-u.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 5 czerwca, od godz. 8.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.