Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

02.05.2021

 

 


 • Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę, 9 maja o godz. 15.00.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie parafii, zakupienie opał na przyszły sezon grzewczy. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem.
 • W miesiącu maju zapraszamy Parafian na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do soboty nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, za wyjątkiem II soboty miesiąca – po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. Podobnie jak w poprzednich latach, za­praszamy mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej parafii. W sposób szczególny chcemy ofiarować nasze modlitwy w intencji opanowania epidemii oraz za wszystkie ofiary i ich rodziny.
 • W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Francuskiej 46, 48 i 52.
 • Chór parafialny włączy się w nabożeństwo majowe we wtorek, dlatego próba dla chórzystów o godz. 17.00.
 • W związku z poluzowaniem obostrzeń informujemy, że obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę, 5 maja po Mszy Św. wieczornej, a nie jak to było planowane, 12 maja.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek na nabożeństwie majowym modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś nabożeństwo wynagradzające połączone będzie z nabożeństwem majowym.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek zapraszamy na Mszę Św. młodzieżową o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież pracującą, studiującą, przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania i KSM.
 • Kandydatom do bierzmowania przypominamy o miesięcznej spowiedzi i udziale w nabożeństwach majowych oraz we Mszy Św. w piątek o godz. 19.00.
 • W maju rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 7 maja o godz. 19.00, w domu parafialnym.
 • W sobotę, 8 maja od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny naszych chorych Parafian. Prosimy, aby zgłaszać chorych w kancelarii lub w zakrystii.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 16.00 do 17.00, po niej Msza Św. w języku niemieckim.
 • Już dziś zapraszamy młodzież w ramach pre festiwalu życia do naszego kościoła 21 maja. O godz. 19.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne z możliwością Sakramentu pokuty, a po nim spotkania w grupach w salce katechetycznej. W tym dniu będziemy gościć diecezjalnego duszpasterza młodzieży, ks. Marcina Pasia.
 • W czwartek, 27 maja, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Po zniesieniu niektórych obostrzeń sanitarnych, serdecznie zachęcamy Parafian do wspólnego pielgrzymowania do miejsc świętych. Zapisanych uczestników pielgrzymki do Medjugorie, która została przesunięta na maj tego roku, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży w środę, 5 maja o godz. 15.00, w salce katechetycznej. Na spotkaniu będzie omówiona oferta pielgrzymki z nowym terminem, wyznaczonym na przełom września i października tego roku. Jest kilka wolnym miejsc, dlatego w spotkaniu mogą wziąć udział również ci, którzy nie są zapisani.
 • Od 4 maja w świątyni może przebywać 1 osoba na 15 m2. Prosimy o zajmowanie wyznaczo­nych miejsc i zachowanie dystansu. Przed wejściem należy przeprowadzić dezynfekcję rąk. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.