Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 04.04.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa - 04.04.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PANA JEZUSA

04.04.2021

 

 

 

 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian, którzy nie mogą lub nie dostali się na Mszę Św. zachęcamy do duchowej łączności z nami oraz chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. W tym czasie chcemy wspólnie trwać na modlitwie z naszymi kochanymi Parafianami, dlatego dzisiejsza i jutrzejsza (Poniedziałek Wielkanocny) Msza Św. będzie transmitowana online o godz. 10.30. Przypominamy, że Święta Wielkanocne trwają oktawę i można przez te dni uczestniczyć w świątecznej Eucharystii. Jest także możliwość uczestniczenia w liturgii na zewnątrz kościoła. O godz. 15.00 udzielimy Komunii wiernym, którzy uczestniczyli we Mszy Św. online. O godz. 15.30. zapraszamy na niedzielne nieszpory. Kolekta jest przeznaczona na naszą Parafię. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać! Dziękujemy także Parafianom za wszelkie wsparcie materialne Parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy w świątyni i duchowo wraz z nami przeżywali Triduum Paschalne oraz tym, dzięki którym liturgia mogła być transmitowana online.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy Kapłanom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrom Zakonnym, Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu, Paniom, które udekorowały kwiatami ołtarze, osobom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, Panom kościelnym, młodzieży za spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleb i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty
  i dekoracje świąteczne oraz udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • W Poniedziałek Wielkanocny czyli II dzień świąt Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy szczególnie mieszkańców ul. Francuskiej 62, 64, 66.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 19.00 Msza Św. dla młodzieży.
 • Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 11 kwietnia. Prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Msza Św. będzie transmitowana o godz. 10.30, zaś o godz. 15.00 transmisja nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia. Odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 • W związku z nowymi obostrzeniami informujemy, że w świątyni może przebywać 1 osoba na 20 m2, czyli 35 osób. Pomiędzy osobami powinna być zachowana odległość 1,5 m. Prosimy o zajmowanie wyznaczo­nych miejsc. Przed wejściem należy przeprowadzić dezynfekcję rąk. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką.
 • Kochani Parafianie, w związku z wyjątkową sytuacją prosimy o wyrozumiałość. Chcielibyśmy Was wszystkich zaprosić na Msze Święte, ale jesteśmy zobowiązani przez władze świeckie i kościelne do przestrzegania nałożonych restrykcji. Zachęcamy, aby korzystać z transmisji online. Niech te wszystkie utrudnienia mobilizują nas do gorliwszej modlitwy o opanowanie epidemii.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Informator Parafialny oraz naszą parafialną gazetkę „Głos Krzyża”.

 

 

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy niech Zmartwychwstały Pan błogosławi w codziennym życiu i obowiązkach, darzy potrzebnym zdrowiem i radością.

Życzymy mocy i wsparcia Ducha Świętego w drodze do własnego, ciągłego powstania z grobu swoich słabości. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem odnowi i umocni naszą wiarę, wleje w nasze serca nadzieję oraz da niepowtarzalną radość i moc.