Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 28.03.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Palmowa - 28.03.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

28.03.2021

 

 

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie gałązek palmowych. O godz. 14.30 dziecięca grupa teatralna zaprasza na spektakl pt. „Stoję pod krzyżem”. O godz. 15.00 zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża.
 • W dniu dzisiejszym od godz. 19.30 do 22.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • Święty czas rekolekcji jest już za nami. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Koniecznemu za poruszenie naszych serc, a Parafianom za udział w rekolekcjach. Mamy nadzieję, że Słowo Boże zasiane w nas przyniesie zbawienny, obfity plon w codziennym życiu.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Francuskiej 54, 56, 58.
 • Przez cały marzec modlimy się za wstawiennictwem Św. Józefa w codziennych nabożeństwach po porannej i wieczornej Mszy Św.
 • Parafianom dziękujemy za udział w wielkopostnych spotkaniach ze Świętym Józefem oraz za złożone dary serca.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Zaczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę okazja do spowiedzi od godz. 7.00 do 8.00 i od godz. 17.30 do 18.30. W Wielki Czwartek od godz. 7.00 do godz. 11.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 11.00 i od godz. 15.00 do godz. 18.00. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 do godz. 18.00.
 • Wszystkie uroczystości Triduum Paschalnego będą transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
 • W Wielki Czwartek o godz. 7.00 udzielimy Komunii Św. tym Parafianom, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej. W związku z limitami wiernych w kościele bardzo prosimy, aby skorzystać z tej możliwości. Jeżeli wszyscy chętni nie wejdą za jednym razem do kościoła, proszę poczekać przed świątynią na swoją kolej. Na pewno każdy chętny otrzyma Komunię Św. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Od godz. 20.30 do 21.30 adorację w Ciemnicy poprowadzi młodzież. Adoracja potrwa do godz. 22.00.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. O godz. 7.00 zapraszamy naszych Parafian na Ciemną Jutrznię, która jest tradycyjną, brewiarzową modlitwą Kościoła. O godz. 9.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą maluchy przynoszą krzyże, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Wielkopiątkowe uroczystości Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00, po nich przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adorację od 20.30 do 21.30 poprowadzi młodzież naszej parafii. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Ofiara składana w Wielki Piątek u Bożego Grobu jest przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej. Zgodnie z wytycznymi i przepisami epidemiologicznymi oddanie czci krzyżowi następuje przez przyklęknięcie lub skłon z zachowaniem odpowiedniej odległości między uczestnikami. NIE MOŻNA CAŁOWAĆ KRZYŻA.
 • W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 • W Wielką Sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Ciemną Jutrznię. Plan adoracji przy Grobie Pańskim: od godz. 8.00 do 9.00 członkowie Żywego Różańca oraz Parafialna Rada Duszpasterska; od godz. 9.00 do 10.00 członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, Apostolstwa Miłosierdzia Bożego oraz Parafialne Koło Caritas; od godz. 10.00 do 11.00 członkowie DFK Miechowice, będzie to adoracja w jęz. niemieckim. Adorację dla dzieci od godz. 11.00 do 12.00 poprowadzą Dzieci Maryi. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Podczas adoracji także obowiązuje limit wiernych w kościele.
 • Zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej, podobnie jak w zeszłym roku, nie będzie święcenia pokarmów wielkanocnych. O godz. 22.30 zapraszamy naszych Parafian na spektakl w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej. Wigilia Paschalna odbędzie się o godz. 23.00 i zakończy się procesją rezurekcyjną. Prosimy o zabranie ze sobą paschalików.
 • Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaną odprawione o godz. 8.00; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00; 18.30. Kolekta będzie przeznaczona na naszą Parafię – remont domu katechetycznego i probostwa.
 • W Poniedziałek Wielkanocny czyli II dzień świąt Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • W związku z nowymi obostrzeniami informujemy, że w świątyni może być 1 osoba na 20 m2, czyli 35 osób. Pomiędzy osobami powinna być zachowana odległość 1,5 m. Prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc. Przed wejściem należy przeprowadzić dezynfekcję rąk. Obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką.
 • Kochani Parafianie, w związku z wyjątkową sytuacją prosimy o wyrozumiałość. Chcielibyśmy Was wszystkich zaprosić na uroczystości Wielkiego Tygodnia, ale jesteśmy zobowiązani przez władze świeckie i kościelne do przestrzegania nałożonych restrykcji. Zachęcamy, aby w Triduum Paschalne korzystać z transmisji online, a do kościoła przyjść na adorację w ciągu całego dnia. Niech te wszystkie utrudnienia mobilizują nas do gorliwszej modlitwy o opanowanie epidemii.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele, czy też przelewy bankowe.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.