Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje parafialne - 21.03.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje parafialne - 21.03.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE PARAFIALNE

21.03.2021

 

 

 

 • W V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy szczególny i święty czas dla naszej parafii – rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Krzysztof Konieczny, którego witamy, obejmujmy naszą pamięcią modlitewną i dziękujemy za głoszenie Słowa Bożego oraz posługę sakramentalną. Dzisiaj podczas każdej Mszy Św. nauki ogólne, zaś wieczorem nauka stanowa dla rodziców. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne podczas Mszy Św. o godz. 8.30 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 19.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży oraz dla kandydatów do bierzmowania. We wtorek o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. W środę o godz. 8.30 Msza Św. w intencji chorych i starszych Parafian, a o godz. 17.00 Nowenna do MBNP. Zakończenie rekolekcji podczas Mszy Św. o godz. 18.00 z indywidualnym błogosławieństwem każdej rodziny. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotkach. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą Św.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem relikwiami Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Francuskiej od 1 do 26.
 • Przez cały marzec modlimy się za wstawiennictwem Św. Józefa w codziennych nabożeństwach po porannej i wieczornej Mszy Św.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnie wielkopostne spotkanie ze Świętym Józefem w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Będzie się ono składać z konferencji na temat „Św. Józef – człowiek żyjący w cieniu” oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa.
 • W czwartek o godz. 16.00 spotkanie dziecięcego koła teatralnego. Zapraszamy również nowe osoby.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże.
 • W czwartek, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym, zachęcamy naszych Parafian do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 podziękujemy za tych, którzy do tej pory podejmowali się tego szczytnego dzieła. Będzie także możliwość zadeklarowania się i złożenia nowych, wypełnionych formularzy na ołtarzu.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w piątek, 26 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlitwę ofiarujemy w intencji oddalenia od nas epidemii koronawirusa, w intencji chorych oraz za zmarłych w wyniku epidemii.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie KSM-u.
 • W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 27 marca od godz. 8.00.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Odbędzie się także kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć palmy, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla dzieci.
 • W Niedzielę Palmową o godz. 14.30 dziecięca grupa teatralna zaprasza na spektakl pt. „Stoję pod krzyżem”.
 • W Niedzielę Palmową od godz. 19.30 do 22.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz – Wielkopostny Dar Serca – do którego można składać produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele, czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Do nabycia są świece wielkanocnego dzieła Caritas. Średnie w cenie 6 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Świece rozprowadzają Panie z parafialnej grupy Caritas.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.