Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare - 14.03.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare - 14.03.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE

14.03.2021

 

 

 

 • Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która przypomina o połowie okresu przygotowania do Wielkanocy. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem relikwiami Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzisiaj ks. Mariusz obchodzi swoje urodziny, życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa oraz darów Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej.
 • Od dzisiaj do środy ks. Proboszcz głosi rekolekcje wielkopostne w parafii Św. Floriana w Czekanowie k. Gliwic. Bardzo prosimy Parafian, szczególnie Siostry Elżbietanki, o modlitwę w intencji ks. Proboszcza i tamtejszych Parafian prosząc o dary Ducha Św., potrzebne łaski i błogosławione owoce tych rekolekcji.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Dzierżonia 1, 3, 5, 7, 9, 12 i 14.
 • W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczęta, zaś we wtorek o godz. 16.00 chłopców.
 • Przez cały marzec modlimy się za wstawiennictwem Św. Józefa w codziennych nabożeństwach po porannej i wieczornej Mszy Św.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na czwarte wielkopostne spotkanie ze Świętym Józefem w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Będzie się ono składać z konferencji na temat PRACOWITOŚCI oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa. Na spotkanie szczególnie zapraszamy wszystkich mężczyzn.
 • W czwartek o godz. 16.00 spotkanie dziecięcego koła teatralnego. Zapraszamy również nowe osoby.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże.
 • W piątek, 19 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W związku z tym, że jest to Rok  Jubileuszowy ku czci Św. Józefa odprawimy dodatkową Mszę Świętą o godz. 8.00. Po każdej Eucharystii odbędą się nabożeństwa ku czci Św. Józefa. Od godz. 9.00 do 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Modlitwę będą prowadziły Róże Różań­cowe oraz poszczególne grupy parafialne. Plan Adoracji znajduje się w Informatorze. Od godz. 15.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Przypominamy, że można zdobyć w tym dniu odpust zupełny. W tym dniu na Drogę Krzyżową o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy wszystkich mężczyzn. O godz. 16.30 Godzina Miłosierdzia, zaś nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy Św. wieczornej.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie KSM-u.
 • Trzecia nauka przedmałżeńska odbędzie się w piątek, 19 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W związku z objęciem dzieci z kl. III nadzorem epidemiologicznym poświęcenie świec komunijnych przenosimy na niedzielę, 21 marca podczas Mszy Świętej o godz. 9.00.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz – Wielkopostny Dar Serca – do którego można składać produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do środy, 24 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Konieczny. Szczegółowy plan znajduje się w Informatorze Parafialnym. Przypominamy szczególnie o naukach stanowych.
 • W czwartek, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym, zachęcamy naszych Parafian do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 podziękujemy za tych, którzy do tej pory podejmowali się tego szczytnego dzieła. Będzie także możliwość zadeklarowania się i złożenia nowych, wypełnionych formularzy na ołtarzu.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w piątek, 26 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlitwę ofiarujemy w intencji oddalenia od nas epidemii koronawirusa oraz w intencji wszystkich zmarłych w wyniku epidemii.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 27 marca od godz. 8.00.
 • W Niedzielę Palmową, 28 marca, odbędzie się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Przed każdą Mszą Św. będzie można nabyć palmy, a po Eucharystii świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie.
 • W związku z rokiem jubileuszowym ku czci Św. Józefa kościołem jubileuszowym w Bytomiu jest kościół Św. Rodziny w Bobrku. Zachęcamy do indywidulanego nawiedzenia oraz do zapoznania się z planem obchodów roku jubileuszowego w naszym mieście. Informacje znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej. Jednocześnie informujemy, że nasza parafialna pielgrzymka do kościoła jubileuszowego odbędzie się 4 września br.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele, czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Do nabycia są świece wielkanocnego dzieła Caritas. Średnie w cenie 6 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Świece rozprowadzają Panie z parafialnej grupy Caritas.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.