Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 07.03.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.03.2021

 

 


 • Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem relikwiami Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach.
 • Zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Dzierżonia 6, 8 i 10.
 • Informujemy, że 15 i 17 marca katechezy dla dzieci komunijnych nie odbędą się. W związku z tym prosimy, aby wszyscy uczniowie z kl. III przygotowujących się I Komunii Św. przyszli na spotkanie do kościoła w poniedziałek, 8 marca o godz. 17.00.
 • Przez cały marzec modlimy się za wstawiennictwem Św. Józefa. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach ku jego czci po porannej i wieczornej Mszy Św.
 • We wtorek o godz. 17.00 w ramach spotkania Kręgu Biblijnego zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo Słowa Bożego do kościoła.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na czwarte wielkopostne spotkanie ze Świętym Józefem w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Będzie się ono składać z konferencji na temat TWÓRCZEJ ODWAGI oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa, patrona na nasze czasy. Na spotkanie szczególnie zapraszamy małżeństwa naszej parafii.
 • W czwartek o godz. 16.00 spotkanie dziecięcego koła teatralnego. Zapraszamy również nowe osoby.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie KSM-u.
 • W marcu rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek, 12 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.00 Msza Św. w języku niemieckim, a po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.
 • W przyszłą niedzielę ks. Mariusz będzie obchodzić swoje urodziny. Msza Św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 9.00. Polecamy naszego Wikariusza Waszej modlitwie.
 • W niedzielę, 28 marca na Mszy Świętej o godz. 9.00, dzieciom z klas III poświęcimy świece komunijne.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz – Wielkopostny Dar Serca – do którego można składać produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.
 • Już dziś informujemy, że 21 marca rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne.
 • W czwartek, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym, zachęcamy naszych Parafian do podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. o godz. 18.00 podziękujemy za tych, którzy do tej pory podejmowali się tego szczytnego dzieła. Będzie także możliwość zadeklarowania się i złożenia nowych, wypełnionych formularzy na ołtarzu. Szczegóły znajdują się w Informatorze.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w piątek, 26 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlitwę ofiarujemy w intencji oddalenia od nas epidemii koronawirusa oraz w intencji wszystkich zmarłych w wyniku epidemii.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 27 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie w domach modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia i uczynków pokutnych.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 6 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Świece rozprowadzają Panie z parafialnej grupy Caritas.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.