Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 21.02.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021

 

 


 • Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Marek Ludwig, Wikariusz parafii Św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. W czasie nabożeństwa wystąpi Schola Nativitatis z pieśniami pasyjnymi. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie bieżących rachunków. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • Dziękujemy wszystkim za wspólną Adorację w Dni Eucharystyczne. Pamiętajmy, że każda chwila spędzona w obecności Jezusa Chrystusa Eucharystycznego ma nieocenioną wartość dla człowieka i jest troską o naszą wieczność.
 • W tym tygodniu dzieci komunijne mają swoje spotkania. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy chłopców, zaś dziewczęta w środę o godz. 17.00. Dzieci przynoszą książeczki „Droga do Nieba”.
 • We wtorek o godz. 17.00 w ramach spotkania Kręgu Biblijnego zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo Słowa Bożego do kościoła.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na drugie wielkopostne spotkanie ze Świętym Józefem w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Będzie się ono składać z konferencji na temat posłuszeństwa oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa, patrona na nasze czasy. Na spotkanie zapraszamy szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania.
 • W czwartek o godz. 16.15 spotkanie dziecięcego koła teatralnego. Zapraszamy również nowe osoby.
 • Msza Święta szkolna w czwartek o godz. 17.00 będzie połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek, 26 lutego o godz. 19.00, zapraszamy młodzież pracującą, studiującą, uczącą się i kandydatów do bierzmowania na Drogę Krzyżową.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy książeczki „Droga do Nieba”. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie w domach modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia i uczynków pokutnych.
 • W marcu rozpoczniemy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 5 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.