Ogłoszenia - VI Niedziela Zwykła - 14.02.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela Zwykła - 14.02.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.02.2021

 

 


 • Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem i rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów do godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę będą prowadziły Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii – na zakup opału. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • Wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę Św. a po niej na nabożeństwo za jego wstawiennictwem.
 • W środę rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Wiernych obowiązuje w tym dniu post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Poświęcenie i posypanie głów popiołem odbędzie się w czasie każdej Eucharystii. Msze Św. będą o godz. 6.30, 9.00, 16.30 i 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy także na Nowennę bezpośrednio po Eucharystii o godz. 16.30, w czasie której będziemy prosić o ducha pokuty dla nas wszystkich. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla księży z naszej diecezji pracujących na misjach.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. w Środę Popielcową o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie w grupach.
 • Spotkanie dziecięcej grupy teatralnej w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy również nowe osoby.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą zaś dzieci z klas III wraz z książeczkami „Droga do Nieba”. Po Eucharystii pierwsza Droga Krzyżowa dla dzieci, na którą dzieci przynoszą ręcznie robione krzyże.
 • 18 lutego (czwartek) o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, których zapraszamy na spotkanie ze św. Józefem. W tym dniu o godz. 16.00 Pani szyjąca stroje komunijne pobierze wymiary dziewcząt, a po Mszy Św. szkolnej chłopców.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na wielkopostne spotkania ze Świętym Józefem. Pierwsze odbędzie się w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Spotkanie to będzie składać się z konferencji oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa, patrona na nasze czasy.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 19 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii, za konających oraz o ustanie pandemii.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. Specjalne formularze wypominek znajdziemy w Informatorze Parafialnym.
 • Piątek jest również 19. dniem miesiąca. W roku Św. Józefa zapraszamy na nabożeństwo za Jego wstawiennictwem po Mszy Św. wieczornej, a nie o godz. 17.30 jak to było ogłaszane wcześniej. Będzie ono połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.
 • Nabożeństwo KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która jak zawsze połączona jest z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Świętego Krzyża. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Marek Ludwig, Wikariusz z parafii Św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. W czasie nabożeństwa wystąpi Schola Nativitatis z pieśniami pasyjnymi.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.