Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła - 07.02.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Zwykła - 07.02.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

07.02.2021

 

 


 • Przeżywamy V niedzielę w ciągu roku. O godz. 10.30, z okazji 156. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafian. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory. Kolekta przeznaczona jest na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji. W zakrystii rodzice dzieci komunijnych mogą zakupić książeczki „Droga do Nieba”.
 • Do dzisiejszej niedzieli włącznie w naszym kościele można zapoznać się z wystawą o losach mieszkańców Stolarzowic i Górnik w 1945 roku. Zachęcamy do obejrzenia wystawy. Autorom zaś dziękujemy za jej udostępnienie.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. Modlitwie wszystkich Parafian polecamy ludzi chorych, starszych i samotnych.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Św. szkolna. Obowiązkowo przychodzą wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • Nabożeństwo KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, po niej Msza Święta w języku niemieckim.
 • W sobotę, 13 lutego, zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo różańcowe.
 • W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie koła misyjnego, na które przyjedzie s. Karolina. Zapraszamy dzieci chcące wstąpić do tej grupy. W niedzielę, 28 lutego na Mszy Św. o godz. 9.00, nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków koła misyjnego.
 • Przyszła niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem i rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę będą prowadziły Róże Różań­cowe oraz poszczególne grupy parafialne. Kolekta przezna­czona będzie na cele naszej parafii.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • 18 lutego (czwartek) o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. W tym dniu o godz. 16.00 Pani szyjąca stroje komunijne pobierze wymiary dziewcząt, a po Mszy Św. szkolnej chłopców.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 19 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii, za konających oraz o ustanie pandemii.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.