Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła - 31.01.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła - 31.01.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31.01.2021

 

 


 • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Chorych na Trąd. Polecamy tę intencję modlitwie wszystkich Parafian.
  O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. W związku z rocznicą tragedii miechowickiej ze stycznia 1945 roku w dniu dzisiejszym odprawimy Mszę Świętą o godz. 12.00. Chcemy objąć pamięcią modlitewną wszystkich, którzy zginęli podczas tych tragicznych wydarzeń.
 • Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele można zapoznać się z wystawą o losach mieszkańców Stolarzowic i Górnik w 1945 roku. Zachęcamy do lektury.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały w tym tygodniu katechezę. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla chłopców, a w środę o godz. 17.00 dla dziewcząt. W zakrystii rodzice dzieci mogą zakupić książeczki „Droga do Nieba”.
 • W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek o godz. 16.00 do kościoła przychodzą dziewczęta, a we wtorek o godz. 16.00 chłopcy.
 • We wtorek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii będzie błogosławieństwo świec.
 • W środę, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja, orędownika wiernych zwłaszcza w chorobach gardła. W tym dniu, jak również 2 lutego na Mszach Św. o godz. 17.00 i 18.00, będziemy udzielać wiernym błogosławieństwa ku jego czci.
 • Rodziny należące do Ruchu Szensztackiego w naszej parafii zapraszają na wieczorną Mszę Świętą w ich intencji i na spotkanie formacyjne w każdą pierwszą środę miesiąca. To okazja, by bliżej poznać czym jest przymierze miłości z Maryją. Chętnych, którzy pragną zaznajomić się z duchowością i włączyć się w to dzieło zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W czwartek o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci przed I piątkiem miesiąca, a o 17.00 Msza Św. szkolna. Obowiązkowo przychodzą wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek po Mszy Św. wieczornej modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po porannej Mszy Św. nabożeństwo, zaś po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek przypada wspomnienie Św. Agaty, dlatego po Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo wody i chleba.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Naszą młodzież zapraszamy na Mszę Św. w piątek o godz. 19.00. Przed Eucharystią okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W sobotę, 6 lutego od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W sobotę o godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca prowadzone przez Dzieci Maryi.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę, 7 lutego o godz. 10.30, z okazji 156. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafian. O godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 19 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii oraz o ustanie pandemii.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.