Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 17.01.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Zwykła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 17.01.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

17.01.2021

 

 


 • W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
 • Bardzo serdecznie zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo kolędowe wraz z Górniczą Orkiestrą Dętą. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii; zakupienie opału. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia Św. Pawła, 25 stycznia. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę i Eucharystię.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • W czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych seniorach i ofiarujmy w ich intencji nasze modlitwy.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Akcja MOC odbędzie się w piątek, 22 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Ze względu na skutki tragicznego trzęsienia ziemi z końca grudnia 2020 roku, odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Gliwicki Jan Kopiec ogłosił niedzielę, 24 stycznia 2021 roku, „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami zostanie przeprowadzona na ten cel zbiórka do puszek.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego. O godz. 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo kolędowe wraz z Martyną Zygadło.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których modlimy się o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski. Każda z rodzin na zakończenie otrzyma pamiątkowy zestaw kolędowy. Plan Mszy Świętych kolędowych znajduje się w gablotkach.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • Informujemy, że od lutego dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej powracają do swojej katechezy przyparafialnej. Rozpiska zajęć znajduje się na stronie internetowej.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny.