Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

 

 


 • Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W środę, 13 stycznia, o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę połączoną z nabożeństwem fatimskim.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, zaś po Mszy Świętej wieczornej na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennic­twem Św. siostry Faustyny.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę przypada 16. dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II.
 • Na czas ferii zimowych zmienił się czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.30 i w czwartek od 8.00 do 10.00.
 • W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia Św. Pawła, 25 stycznia.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których modlimy się o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski. Każda z rodzin na zakończenie otrzyma pamiątkowy zestaw kolędowy. Plan Mszy Świętych kolędowych znajduje się w gablotkach.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć nabożeństwach kolędowych, na które bardzo serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę, 17 stycznia o godz. 17.00, odbędzie się nabożeństwo wraz z Górniczą Orkiestrą Dętą, a w niedzielę, 24 stycznia, wraz z Martyną Zygadło.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 22 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny.