Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO

NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021

 

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. O godz. 15.00 w ramach zmiany tajemnic różańcowych zapraszamy na nabożeństwo, a o godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W środę, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00 i 18.00. Kolekta, zgodnie z Instruk­cją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 28. rocznica święceń biskupich Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, a w czwartek 3. rocznica sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księżach Biskupach.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do MBNP.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się o godz. 16.00, po niej Msza Św. w języku niemieckim.
 • W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej Parafii.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których modlimy się o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski. Każda z rodzin na zakończenie otrzyma pamiątkowy zestaw kolędowy. Plan Mszy Świętych kolędowych znajduje się w gablotkach.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 22 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć nabożeństwach kolędowych, na które bardzo serdecznie zapraszamy. W niedzielę, 17 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo wraz z Górniczą Orkiestrą Dętą, a w niedzielę, 24 stycznia, wraz z Martyną Zygadło.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny.