Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020

 

 


 • Przeżywamy czwartą niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.30. W drzwiach kościoła rozprowadzane są opłatki. Dzisiaj od godz. 19.30 do 22.00 zapraszamy na tzw. „Noc konfesjonałów” z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.
 • Dziękujemy Parafianom za udział w „Czwartkowych spotkaniach z Mistrzem”. Ufamy, że przyniosą one zbawienne owoce. Dzięku­jemy także za wszelkie produkty złożone podczas akcji „Dar Serca”. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy, zwłaszcza młodzież, aby subskrybować nasz kanał na YouTube. Jeśli zbierzemy tysiąc subskrypcji ułatwi nam to transmisje Mszy Św.
 • Zachęcamy do przygotowania swoich serc przez świąteczny Sakrament Pokuty. Dzisiaj spowiedź przed każdą Mszą Świętą; 21, 22, 23 grudnia od godz. 16.00 do 17.00, a w Wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30.
 • W poniedziałek, 21 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W poniedziałek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnich Roratach pod hasłem: „Cud nad cudami”, które przybliżają tajemnicę Eucharystii. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Szczególnie do uczestnictwa zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 • W czwartek będziemy świętować Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, chrońmy seniorów i ograniczmy nasze wizyty do minimum.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy Parafian na uroczyste Pasterki. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z przepisami epidemiologicznymi odbędą się dwie Paserki: o godz. 21.30 i o godz. 24.00. Pasterka o godz. 24.00 będzie transmitowana internetowo. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Poranną Eucharystię odprawimy o godz. 8.00. O godz. 15.30 nieszpory kolędowe. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Obowiązywać będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Kolekta będzie przeznaczona również na potrzeby naszej Parafii – zapłacenie bieżących rachunków.
 • Tradycją było zapraszanie osób samotnych na wigilię na probostwie. W tym roku ze względu na epidemię praktyka ta nie jest możliwa. Jednak osoby, które chciałyby otrzymać ciepły posiłek mogą zgłosić się na probostwo.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których będziemy modlić się dla nich o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski. Każda z rodzin na zakończenie otrzyma pamiątkowy zestaw kolędowy. Plan Mszy Świętych kolędowych znajduje się w Informatorze i gablotkach.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30 i o godz. 12.00. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Świętej Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji Święta Świętych Młodzianków Męczenników.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
 • Do nabycia jest nowy numer: „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.