Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - 13.12.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2020

 

 


 • Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nosi nazwę Gaudete. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają cudowne medaliki. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Kolekta przeznaczona jest na cele parafii – zapłacenie rachunków za śmieci, wodę oraz energię. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy wiernych do modlitwy w tej intencji oraz pomocy biednym i samotnym.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Dziękujemy szczególnie Różom Różańcowym za ofiarę na zakupienie opału.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej www.swkrzyz.bytom.pl. Bardzo prosimy, aby informację o tym przekazać zainteresowanym osobom. Prosimy także, zwłaszcza młodzież, aby subskrybować nasz kanał na YouTube. Jeśli zbierzemy tysiąc subskrypcji ułatwi nam to transmisje Mszy Św.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Cud nad cudami”, które przybliżają tajemnicę Eucharystii. Msze Św. roratnie z kazaniami są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Szczególnie do uczestnictwa zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnie „Czwartkowe spotkanie z Mistrzem”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne, środki czystości i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty młodzieżowe, które odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się, studiującą oraz pracującą. W piątek, 18 grudnia, na Roratach młodzieżowych będzie obecna Martyna Zygadło – półfinalistka obecnej edycji The Voice of Poland, która da świadectwo wiary.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP z modlitwą do Św. Jana Pawła II.
 • W środę o godz. 18.30 w kościele odbędzie się nabożeństwo dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., po której dzieci wezmą udział w Roratach.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego, zaś po Roratach na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. s. Faustyny
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny Sakrament Pokuty. Okazja do spowiedzi 19 grudnia od godz. 17.00 do 18.00; w niedzielę, 20 grudnia, przed każdą Mszą Świętą; 21, 22, 23 grudnia od godz. 16.00 do 17.00, a w Wigilię od 6.15. do 11.30 i od 13.00 do 16.30. W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 13.00 do godz. 16.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Ze względu na epidemię prosimy nie zostawiać na ostatnią chwilę tego najważniejszego elementu naszych przygotowań do świąt, aby uniknąć kolejek.
 • Dodatkowo, w IV Niedzielę Adwentu, 20 grudnia, zapraszamy na noc konfesjonałów. Możliwość spowiedzi i Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 do 22.00.
 • Przypominamy, że w dalszym ciągu zawieszone są spotkania dla grup parafialnych. W kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zajmować tylko i wyłącznie oznaczone kartkami miejsca. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele, na placu kościelnym i w kancelarii parafialnej. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych. W czasie każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy suplikacje.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • W poniedziałek, 21 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W poniedziałek, 21 grudnia o godz. 18.30, odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Prosimy o zapisanie w zakrystii tych chorych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana przed świętami Bożego Narodzenia.
 • Do nabycia jest nowy numer: „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.