Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 29.11.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020

 

 


 • Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Parafianom życzymy duchowego i owocnego przeżycia Adwentu. Jednocześnie zaczynamy realizować tegoroczny Program Duszpasterski, który nosi tytuł: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki. Można także zakupić świece Wigilijnego Dzieła Caritas; duże w cenie 13 zł, małe w cenie 6 zł.
 • Informujemy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej www.swkrzyz.bytom.pl. Bardzo prosimy, aby informację o tym przekazać zainteresowanym osobom.
 • Z okazji wspomnienia Św. Cecylii wszystkim, którzy kształtują muzykę i śpiew w naszej wspólnocie: organistom, Chórowi Parafialnemu z Panią dyrygent oraz Górniczej Orkiestrze Dętej „Bytom” na czele z Dyrygentem oraz całym Zarządem, dziękując za Waszą obecność i wielkie zaangażowanie w życie parafii, życzymy wielu łask Bożych oraz wstawiennictwa Świętej Patronki. Niech Wasze życie będzie najpiękniejszym utworem na chwałę Boga i pożytek ludzi.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne, czyszczące i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Od poniedziałku zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Cud nad cudami”, które przybliżą tajemnicę Eucharystii. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Szczególnie do uczestnictwa zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich Parafian na trzy „Czwartkowe spotkania z Mistrzem”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Przypominamy, że
  w okresie adwentowym nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty młodzieżowe, które będą odbywały się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się, studiującą oraz pracującą.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek Godzina Św. połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odbędzie się po Roratach. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po Roratach odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po porannej Mszy Św. oddamy całą naszą parafię Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary w piątek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, żyjących i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • W sobotę po Roratach zapraszamy Dzieci Maryi oraz wszystkie chętne osoby na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Pomimo epidemii Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek planujemy 8 grudnia. Z kolei chłopców zapraszamy do grona Ministrantów.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem, biskupem. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 • Przypominamy, że w dalszym ciągu zawieszone są spotkania dla grup parafialnych. W kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zajmować tylko i wyłącznie oznaczone kartkami miejsca. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele, na placu kościelnym i w kancelarii parafialnej. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych. W czasie każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy suplikacje.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • Poszukujemy mężczyzn do pomocy w budowaniu szopki bożonarodzeniowej i strojenia kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Prosimy o zwrot do zakrystii wszystkich strojów wypożyczonych na scenki różańcowe.
 • Do nabycia jest nowy numer: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.