Ogłoszenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

 

 


 • Dzisiejszy Dzień Pański to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza i ks. Michała zapraszamy dzisiaj na Eucharystię o godz. 9.00 w ich intencji, a o godz. 15.00 na nieszpory, podczas których odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów, akolitów i lektorów, połączone z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za jego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny. Ze względu na epidemię nie odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym dla rodziców Służby Liturgicznej.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Dziękujemy, że są osoby, które pamiętają, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie parafii.
 • Informujemy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej www.swkrzyz.bytom.pl. Bardzo prosimy, aby informację o tym przekazać zainteresowanym osobom.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się w poniedziałek, 23 listopada. Można wpisywać się na listę
  w zakrystii. Będziemy modlić się o ustanie epidemii.
 • Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na nabożeństwo rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 27 listopada o godz. 19.00, zapraszamy na Mszę Św. w intencji KSM-u i rodziców młodzieży. W czasie Mszy zostaną odnowione przyrzeczenia KSM-u. Na Eucharystię zapraszamy również młodzież z naszej parafii.
 • W sobotę o godz. 8.30 zapraszamy wszystkie Dzieci Maryi na nabożeństwo. Pomimo epidemii Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek planujemy 8 grudnia. Z kolei chłopców zapraszamy do grona Ministrantów.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • 29 listopada o godz. 9.00, w I Niedzielę Adwentu, z okazji wspomnienia Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Św. w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru oraz zmarłych i obecnych organistów. Z kolei Msza Św. w intencji Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom” odbędzie się o godz. 12.00. Ze względu na epidemię w tym roku nie będziemy sprzedawać wieńców oraz stroików adwentowych.
 • W niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Tradycyjnie w kościele będzie wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego będzie można składać przybory szkolne, środki czystości i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności.
 • Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty młodzieżowe, które będą odbywały się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się, studiującą oraz pracującą.
 • Od I Niedzieli Adwentu w drzwiach kościoła siostry Elżbietanki będą rozprowadzać opłatki, a u pań z parafialnego Caritas można nabyć świece Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
 • Od 29 listopada rozpoczniemy nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, do udziału w Roratach. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Ponadto zapraszamy wszystkich Parafian na „Adwentowe czwartkowe spotkania z Panem”. Nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem będą rozpoczynać się o godz. 19.00.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary w piątek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, żyjących i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • Przypominamy, że w dalszym ciągu zawieszone są spotkania dla grup parafialnych.
 • W kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zajmować tylko i wyłącznie oznaczone kartkami miejsca. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele, na placu kościelnym i w kancelarii parafialnej.
 • Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych. W czasie każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy suplikacje. Do końca listopada przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o ustanie epidemii, za chorych, za zmarłych oraz o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • Poszukujemy mężczyzn do pomocy w budowaniu szopki bożonarodzeniowej i strojenia kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Prosimy o zwrot do zakrystii wszystkich strojów wypożyczonych na scenki różańcowe.
 • Do nabycia jest nowy numer: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Informatora Parafialnego” i „Głos Krzyża”.