Ogłoszenia - XXIX niedziela zwykła - 18.10.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020

 

 

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Misyjna, w naszych modlitwach pamiętajmy o dziele misyjnym oraz o misjonarzach pochodzących z naszej diecezji. Kolekta przeznaczona jest na rzecz misji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!
 • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Tak jak w dwa tygodnie temu, różaniec będziemy rozważać ze Świętymi Pastuszkami z Fatimy, a ofiarujemy go w intencji dzieła misyjnego i misjonarzy.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od ponie­działku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa jest połączona ze scenkami teatral­nymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy lub w rodzinie.
 • Dostosowując się do nowych wytycznych ks. Biskupa dot. zasad bezpieczeństwa i higieny oraz duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa odwołujemy wszelkie spotkania formacyjne tzn. nie odbędą się spotkania dla dzieci komunijnych, bierzmowańców, chórzystów, seniorów, KSM-u, kręgu biblijnego, Dzieci Maryi i ministrantów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • Dzieci, które chcą wystąpić w ostatnich niedzielnych październikowych scenkach różańcowych zapraszamy na próbę z ks. Mariuszem w czwartek o godz. 16.15. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów z III, IV, V i VI klas Szkoły Podstawo­wej. Dzieci, które chcą w niedzielę odmawiać modlitwę „Zdrowaś Maryjo” proszone są o zgłoszenie się do ks. Michała.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VII, przychodzą o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 • W godzinach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • 22 października odbędzie się kolejna akcja MOC. Będziemy prosić o ustanie epidemii.
 • Ze względu na zaostrzenie epidemii oraz w trosce o naszych chorych i starszych Parafian odwołujemy Parafialny Dzień Chorego. Odbędzie się on w najbliższym możliwym terminie.
 • Zaplanowany na przyszłą niedzielę kiermasz dziecięcej grupy misyjnej zostaje odwołany.
 • Z powodu zaostrzenia przepisów sanitarnych w związku z nasileniem epidemii pielgrzymka do Prudnika zostaje odwołana. W zakrystii można odebrać wpłacone pieniądze.
 • W tym roku nie będzie możliwości złożenia wypominków modlitewnych za zmarłych na cmentarzu, dlatego prosimy, aby składać je w zakrystii bądź kancelarii. Pamiętajmy, że jest to uczynek miłosierdzia i dowód pamięci o naszych bliskich zmarłych.
 • W kościele podczas Mszy Św. może przebywać 120 osób. Należy zajmować tylko i wyłącznie ozna­czone kartkami miejsca. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele, na placu kościelnym, w domu katechetycznym i w kancelarii parafialnej. Komunia Święta w dalszym ciągu będzie udzielana na dwa sposoby – do ust przy balaskach i na rękę przy bocznych ołtarzach. Prosimy o zachowanie dystansu podczas przystępowania do Komunii oraz spowiedzi.
 • Zgodnie z zaleceniami Kurii Diecezjalnej odwiedziny chorych w tradycyjnej formie zostają ponownie zawieszone. Należy umawiać się z kapłanem indywidualnie.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „małego Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny” wraz z wypominkami za zmarłych, zaś u członków parafialnego Caritas można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł. Informator Parafialny został wydrukowany przed ogłoszeniem przez Kurię nowych wytycznych, dlatego obowiązują tylko intencje mszalne, zaś treść ogłoszeń jest nieaktualna. Prosimy korzystać z gablotek lub strony internetowej.