Ogłoszenia - XIX niedziela zwykła - 09.08.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020

 

 

 

 • Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą. W naszej wspólnocie parafialnej witamy neoprezbitera ks. Marcina Maciejczyka, który głosi kazania i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego po każdej Mszy Świętej. Chciejmy objąć go nasza pamięcią modlitewną. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Przypominamy, że do tej pory kupiliśmy 30 ton węgla za kwotę prawie 15 000 zł. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się w środę, 12 sierpnia. Będziemy prosić o oddalenie od nas epidemii, o szczęśliwy przebieg remontu naszego kościoła oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • W czwartek 13 sierpnia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej na Mszę Święta, a po niej na nabożeństwo różańcowe wraz z procesją wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • Od 14 do 16 sierpnia na Górze Św. Anny odbędą się obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy naszych Parafian do udziału. W tym roku ze względu na pandemię dojazd i uczestnictwo są indywidualne.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę, 15 sierpnia, będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 • W przyszłą niedziele kolekta nieszpory będą połączone z nabożeństwem ku czci Świętego Jana Pawła II a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia całego mienia parafii.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wie­czorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedział­ki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • W niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Planujemy koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej w ramach obchodów 100-lecia jej istnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.