Ogłoszenia - XVII niedziela zwykła - 26.07.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020

 

 

 

 • W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. modlimy się za kierowców i święcimy pojazdy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na rzecz naszej Parafii. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W dzisiejszą niedzielę, 2 lub 9 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą Świętą poranną. Po Eucharystii powierzymy całą naszą parafię Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00, zaś Biblioteka Parafialna jest czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Wakacyjne odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 1 sierpnia od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ze względu na trwającą epidemię dotyczy to także osób wpisanych na stałą listę.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 • 7 sierpnia w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Adoracji wypisany jest w Informatorze Parafialnym.
 • W niedzielę, 9 sierpnia, będziemy gościć neoprezbitera ks. Marcina Maciejczyka, który wygłosi kazania i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Już teraz chciejmy objąć go pamięcią modlitewną.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 12 sierpnia. Będziemy prosić o oddalenie od nas epidemii, o szczęśliwy przebieg remontu naszego kościoła oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • W niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować kolejnego charytatywnego festynu parafialnego. Planujemy jednak koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej w ramach obchodów 100-lecia jej istnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.