Ogłoszenia - XV niedziela zwykła - 12.07.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020

 

  • Przeżywamy XV niedzielę zwykłą. O godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na niedzielne nieszpory. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakup opału na przyszły sezon grzewczy. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące: Bóg zapłać! Dziękujemy także Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pieszej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Bóg zapłać za modlitwy, Mszę Świętą i wszelkie ofiary poniesione na rzecz naszej parafii.
 • W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca, dlatego wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, wieczorną Mszę Świętą oraz procesję wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W środę, 15 lipca, odbędzie się akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można jeszcze wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy w czwartek o godz. 17.30 na nabożeństwo i na Mszę Św. wieczorną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a o godz. 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy Św. szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00, a Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • 25 lipca obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w niedzielę, 26 lipca, po każdej Mszy Św. poświęcimy pojazdy i wręczymy kierowcom okolicznościowe pamiątki ze Św. Krzysztofem. Bardzo prosimy o stawianie samochodów na naszym parkingu.
 • W niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować kolejnego charytatywnego festynu parafialnego. Planujemy jednak koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej w ramach obchodów 100-lecia jej istnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.