Ogłoszenia - XIII niedziela zwykła - 28.06.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIII niedziela zwykła - 28.06.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020

 

  • Przeżywamy XIII niedzielę w ciągu roku. Wszystkim, którzy korzystają z wakacji lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Niech ten okres będzie dla nas wszystkich czasem nabierania sił fizycznych oraz duchowych do dalszych prac i obowiązków. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na potrzeby Caritas. Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnie już nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbędą się w poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30.
 • W poniedziałek, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji Gliwickiej. Msze Św. będą o godz. 6.30 i 18.00.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 48.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W środę o godz. 19.00 zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie z przedstawicielem Kurii Gliwickiej w sprawie usuwania szkód górniczych. Prosimy o obecność.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek przed Mszą Św. wieczorną Godzina Święta i modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W piątek zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 oraz przed Mszą Św. wieczorną. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 wynagrodzimy Panu Jezusowi grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
 • Wakacyjne odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 4 lipca od godz. 8.00. Chorych należy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ze względu na trwającą epidemię dotyczy to także osób wpisanych na stałą listę.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W niedzielę, 5 lipca, organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chętni do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce mogą wpisywać się na listę w zakrystii. Grupa pieszych pielgrzymów wyruszy o godz. 6.30. Uroczysta Eucharystia w Piekarach odbędzie się o godz. 10.30. Po Mszy Św. przewidziana jest także Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 nieszpory niedzielne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji i seminarium.
 • Informujemy, że w okresie wakacyjnym (od 26.06. do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • 15 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W wyniku silnego wstrząsu z dn. 10 czerwca powstały kolejne szkody w naszej świątyni: spadł kawałek stropu w południowej części nawy krzyżowej, dlatego do momentu zabezpieczenia bardzo prosimy, aby nie wchodzić za teren odgrodzony. Powstały również nowe szkody w wyremontowanych budynkach probostwa i domu katechetycznego oraz obiektach należących do Parafii. Szkody te zostały zgłoszone do kopalni.
 • Ze smutkiem informujemy, że z powodu pandemii nie będzie w tym roku półkolonii dla dzieci.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować kolejnego charytatywnego Festynu Parafialnego.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny” z informacją dot. cmentarza oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.