Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 07.06.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

07.06.2020

 

  • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 nieszpory połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Za wszelkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. Przypominamy o zaleceniu zachowania 2-metrowej odległości między sobą. Uczestnicy liturgii w dalszym ciągu muszą mieć przysłonięte usta i nos. Dla bezpieczeństwa prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem.
 • Ks. Biskup Gliwicki zezwolił na przywracanie spotkań formacyjnych dla grup parafialnych przy zachowaniu środków ostrożności, dlatego od 8 czerwca powracamy do regularnych spotkań. Spotkania dla dzieci i młodzieży niepełnoletniej wymagać będą pisemnej zgody rodziców.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • We wtorek o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, na które ks. Michał zaprasza także rodziców lub opiekunów naszych ministrantów.
 • W środę o godz. 16.30 w domu katechetycznym spotkanie małych misjonarzy.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Mszę Św.
 • W czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ks. Biskup dopuszcza możliwość zorganizowania procesji Bożego Ciała, ale tylko wokół kościoła z czterema błogosławieństwami, dlatego w tym roku nie będzie konieczności budowania ołtarzy. Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Msza Św. o godz. 10.30 będzie odprawiana między innymi w intencji ks. Michała z okazji jego urodzin i połączona z procesją. Zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci z klas III, dzieci z klas IV w strojach komunijnych, a młodsze dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Podczas pozostałych Mszy Świętych odbędą się Adoracje Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo.
 • Udział w procesji niech będzie wyrazem naszej pobożności i wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz zaproszeniem Boga do naszych domów. Pomimo tego, że nie będzie procesji ulicami naszej Parafii bardzo prosimy, aby przyozdobić okna religijnymi obrazami i symbolami eucharystycznymi. Przyozdobienie okien jest także przyznaniem się do Jezusa Chrystusa.
 • W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej.
 • Zapraszamy naszych Parafian na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała będą one odprawiane po Mszy Św. wieczornej i będą połączone z procesją teoforyczną wokół kościoła. Prosimy, aby w tych nabożeństwach brały udział dzieci sypiące kwiaty i dzieci z klas III, dzieci z klas IV w strojach komunijnych. Na zakończenie oktawy każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Spotkanie KSM w piątek o godz. 19.00.
 • W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. do godz. 17.00, po niej Msza Św. w języku niemieckim i nabożeństwo czerwcowe.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Podczas spowiedzi zarówno kapłan jak i penitenci muszą mieć zasłonięte usta i nos.
 • Narzeczonych chcących skorzystać z nauk przedmałżeńskich informujemy, że odbędą się one 12 i 19 czerwca o godz. 19.00 w kościele. 12.06. odbędzie się nauka na temat: "Odpowiedzialne rodzicielstwo”.
 • 17 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Rocznicę I Komunii Św. będziemy przeżywać 13 września w czasie naszego odpustu parafialnego. Spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych odbędzie się w środę, 17 czerwca o godz. 18.30.
 • Informujemy, że 5 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.