Ogłoszenia - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA

DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020

 

 

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. O godz. 15.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe. Zgodnie z zarządzeniami władz od dzisiejszej niedzieli nie ma już limitu miejsc w kościele, prosimy jedynie o zachowanie 2-metrowej odległości między sobą. Uczestnicy liturgii w dalszym ciągu muszą mieć przysłonięte usta i nos. Dla bezpieczeństwa prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi. W związku ze zniesieniem ograniczeń liczby wiernych w kościele kończymy także transmisje Mszy Świętych niedzielnych. Zapraszamy Parafian do naszej świątyni. Od poniedziałku, 1 czerwca, nie będzie już wspólnego różańca w kościele o godz. 20.30, a co za tym idzie, również transmisji online. Zachęcamy jednak do tego, by w dalszym ciągu odmawiać różaniec w intencji oddalenia epidemii rodzinnie lub indywidualnie.
 • Dnia 30 maja br. Biskup Gliwicki wydał dokument dot. dyspensy: „Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 roku oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, znoszące limit liczby wiernych w kościołach, z dniem 7 czerwca br., odwołuję ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udzielam dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.”
 • Przypominamy, że dyspensa nie oznacza zwolnienia z obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji.
 • Ks. Biskup zezwolił na przywrócenie do służby podczas liturgii i nabożeństw ministrantów i Dzieci Maryi. Osoby niepełnoletnie mogą służyć za pisemną zgodą rodziców.
 • Ks. Biskup Gliwicki zezwolił na przywracanie spotkań formacyjnych dla grup parafialnych przy zachowaniu środków ostrożności, dlatego od 8 czerwca powracamy do regularnych spotkań. Spotkania dla dzieci i młodzieży niepełnoletniej wymagać będą pisemnej zgody rodziców.
 • Ks. Biskup przywraca także zwyczajową formę sprawowania liturgii pogrzebowej przy zachowaniu środków ostrożności.
 • W związku z licznymi pytaniami Parafian informujemy, że ks. Biskup dopuszcza możliwość zorganizowania procesji Bożego Ciała, ale tylko wokół kościoła z czterema błogosławieństwami, dlatego w tym roku nie będzie konieczności budowania ołtarzy.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem.
 • Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Podczas spowiedzi zarówno kapłan jak i penitenci muszą mieć zasłonięte usta i nos.
 • W poniedziałek obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy spotykać się od poniedziałku do soboty przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30, w drugą sobotę miesiąca po Mszy Św. w języku niemieckim, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Mszę Św. Szczególne zaproszenie kierujemy do Rodzin Szensztackich.
 • W środę o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na nabożeństwo i spotkanie w kościele.
 • W czwartek, 4 czerwca, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • Intencje mszalne zamówione na czwartki o godz. 17.00 są przeniesione na godz. 18.00 z powodu odwołania Mszy Św. szkolnej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W tym miesiącu ze względu na święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana opuszcza się liturgiczny obchód I czwartku, ale zarówno podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się za kapłanów i prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. wieczorną. Przed Eucharystią nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu grzechy nasze i całego świata. W sobotę po porannej Mszy Świętej powierzymy całą naszą Parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. do godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 • Godziny urzędowania kancelarii będą takie jak przed ogłoszeniem epidemii. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby osoby mające objawy jakiejkolwiek infekcji lub czekające na wynik wymazu dot. zakażenia koronawirusem nie przychodziły ani do kościoła, ani do kancelarii ze względu na dobro nas wszystkich.
 • Narzeczonych chcących skorzystać z nauk przedmałżeńskich informujemy, że odbędą się one 5, 12 i 19 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Dodatkowe informacje dla narzeczonych można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 • 17 czerwca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.